Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Nisan 2024, Cumartesi

Yayalara Öncelik Duruşu

5 Ekim 2022
142 kez görüntülendi

Yayalara Öncelik Duruşu
Reklam

İçişleri Bakanlığı tarafından , trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını
artırmak amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla başlatılan
farkındalık kampanyası kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de etkinlik düzenlendi.

‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye’ mottosuyla önceki yıllarda düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” ve “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” kampanyalarının ardından bu yıl da farkındalık çalışmalarına “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla devam ediliyor.
“Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU ” sloganıyla ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak Okul/ yaya geçitlerinde yapılan farkındalık etkinliği ilçemizde de Kaymakam Mehmet Usta, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı bazı kurum amirleri ve personelinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Kırşehir’de yapılan etkinliklerde ise Öğretmen Ziya Kılıçözü İlkokulu önündeki yaya geçidinde düzenlenen farkındalık etkinliğinde geleceğin bilinçli yayaları ve sürücüleri, yaya geçitlerinde bayraklarla buluşarak trafikte yaya önceliğine dikkati çektiler.
Etkinliğine Vali H. Mete Buhara’nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Tuncay Başar, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, emniyet ve jandarma trafik ekipleri ile öğrenciler katıldı.
Etkinliğe katılan Vali H. Mete Buhara, öğrencilerle birlikte yaya çizgilerinden bir tanesini kampanya etkinliği çerçevesinde sembolik olarak kırmızıya boyadı. Ardından, yaya geçidi üzerinde duran araç sürücülerini önceliğin yaya olduğu yönünde uyaran Vali, sürücülere içerisinde çeşitli materyaller bulunan çantalardan hediye etti.
‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ kampanyasına dair yürütülen etkinlik sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali H. Mete Buhara, trafikte yaya önceliği konusuna dikkat çekmek ve sürücülerin bu konudaki duyarlılığını artırmak amacıyla İçişleri Bakanlığımızca “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası kapsamında bugün öğrencilerimizle bir araya gelerek sürücüleri uyardıklarını söyledi.(Mualla CEYLAN)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz