Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 08 Şubat 2023, Çarşamba

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ Kırşehir’de “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” Programına katıldı

23 Kasım 2022
97 kez görüntülendi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ Kırşehir’de   “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” Programına katıldı
Reklam

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programına katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kırşehir’e geldi. Hamza Dağ, Kırşehir ziyaretinde Kırşehir Valiliği, Ahi Evran Türbesi ve Külliyesi’ni, Yeşil Beyaz Kadın Girişim Kooperatifini ve Cacabey Medresesi’ni ziyaret etti, esnafla bir araya geldi. 2023 seçimlerine 5-6 aylık bir süre kaldığına dikkati çeken Dağ, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimini kazanmak için görev bilinciyle, canla başla çalışılması gerektiğini ifade etti. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Dağ, şöyle konuştu: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, partisince Kırşehir’de bir otelde düzenlenen “2023’e Doğru Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, geçen pazar günü İstanbul’da herkesi üzen ve yıllardır yaşamadıkları bir terör hadisesi ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Terör saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerine Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına sabır dilediğini ifade eden Dağ, emniyet, istihbarat ve diğer kurumların hızlı bir şekilde olayın üstüne giderek hem olayı gerçekleştiren teröristi hem de bağlantılarını ortaya çıkardıklarını anlattı. Bu olayı gerçekleştiren terörist ve bağlantılarının ortaya çıkmasıyla birlikte bir nevi “turnusol kağıdı” gibi ülkedeki siyasal durumun da bir şekilde herkesin gözü önüne serildiğini belirten Dağ, konuşmasını şöyle devam etti: “İlk andan itibaren burada bu olayı gerçekleştiren terör örgütünün PKK, PYD, YPG olduğu, bütün bağlantılarla birlikte netleşmesi ve ortaya çıkmasına rağmen ne yazık ki muhalefetteki siyasi partilerin, İYİ Parti’nin de CHP’nin de HDP’nin de ‘yok öyle değil böyle, orada öyle bir durum yok, böyle bir durum var’ der gibi, bu hadisede dahi terörü, teröristi saklayacak ve bu anlamda bu konuyu başka noktaya doğru götürecek çalışmalar içinde olduğunu gördük. Bu da aslında ülkemizin muhalefetinin gelmiş olduğu nokta itibarıyla bulunduğu yeri çok net göstermektedir. Onun için şunu net bir şekilde söylüyoruz, millilik ile gayri millîlik arasındaki hususlar böyle hadiseler zuhur ettiğinde daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunun da somut birçok örneğini bu bir haftalık süre içinde yaşanan hadise ile görmüş olduk. Bunlar bizi üzmektedir ama bu hadiseler bu millete olan sevgimizi, hizmet heyecanımızı, bu milletin değerlerini yükseltme, hayat şartlarını yükseltme ve bu coğrafyada daha birlik ve beraberlik içinde yol alma azmimizi ve aşkımızı da artırmaktadır. Bu konuda durduğumuz yer bizim için esas olmamız gereken yerdir ve durduğumuz yerin neresi olduğunu bilmek suretiyle de yolumuza hızla devam etmekteyiz.”
“YAPMIŞ OLDUĞUNUZ MUHALEFET, TÜRKİYE’YE MUHALEFET NOKTASINDADIR”
Kırşehir’den, ahiler diyarından bir çağrıda bulunmak istediğini kaydeden Dağ, “siyasi muhalefet ve siyasi rekabet yapalım” derken Türkiye’ye, Türkiye’nin kurumlarına, Türkiye’nin hassasiyetlerine ve 85 milyonun önem verdiği değerlere muhalefet yapmaktan vazgeçilmesini istedi.
Hamza Dağ, AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na muhalefet yapılmasını, bunun da normal olduğunu vurgulayarak, şunları belirtti:
” AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na muhalefet yapacağız diye Türkiye’de 40 yıldır devam eden terörle mücadeleye laf söyleyecek noktaya kadar gidecek surette, Türkiye’nin kurumlarına, bugüne kadar oluşturduğu askeriyesine, bürokrasisine, siyasetine laf edecek pozisyona gelmeyin. Geldiğiniz nokta, ne yazık ki görmediğiniz nokta yapmış olduğunuz muhalefet, Türkiye’ye muhalefet noktasındadır. Her şeyiyle büyük oranda ortaya çıkarılmış olan süreçte dahi burada ‘yok PKK yaptı mı acaba, yapmadı mı, devlet onu söylüyor ama başkaları da PKK terör örgütü de şunu söylüyor’ diyecek noktaya gelmiş iseniz, eğer akli olarak bunu düşünüyor noktada iseniz, sizin için emniyetin yapmış olduğu açıklama ile terör örgütünün yapmış olduğu açıklama arasında bir düşünme dahi ortaya çıkmış ise bu sizin siyasete veya iktidara muhalefet değil, Türkiye’ye muhalefet yaptığınızın en net göstergesidir. Onun için de buradan da çağrımız, gelin Türkiye’ye muhalefet yapmayın, siyasi muhalefetinizi her zaman sonuna kadar yapabilirsiniz. Biz bundan da bugüne kadar gocunmadık. 20 senedir siyaseten rekabet ede ede, hatta yerine göre vesayetle mücadele ede ede bugünlere kadar geldik.”
Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2023 seçimlerine giderken vizyon haritalarını net olarak ortaya koyduklarını kaydederek, konsant-rasyonları ve yoğunlaştıkları noktanın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 85 milyon vatan-daşın hayat standardını yükseltme gayreti olduğunu sözlerine ekledi.
“Türkiye dünya gündemini belirle-yen bir ülke haline geldi. Bunu herkesin çok net görmesi gerekiyor. Dünya gündemini belirleyen unsur-lardan biri Rusya-Ukrayna savaşı öncesi ve sonrasında dışişleri bakanlarının bir araya getirilmesi oldu. Sonra dünyada tahılla ilgili sorun yaşanmaya başladığında, tahıl meselesini çözdüğümüzde yine dünya gündemi bunu konuştu. Süre uzatıldı yine dünya bunu konuştu. Esir takasının gerçek-leştirilmesi de gündem oldu. En son geçen hafta belki de 8 milyara ulaşan dünya nüfusunun birçoğunun geleceğini etkileyecek bir görüşme Türkiye’de yapıldı. Hem Amerika istihbarat başkanının hem Rusya istihbarat başkanının Türkiye’de görüşmesi. Bunlardan Cumhuriyet Halk Partisi’nin üst yönetimindeki bazı kişiler gurur duymuyor. Biz gurur duymaya, bu anlamda doğru işler yapmaya, doğru yolda ilerlemeye devam edeceğiz.”
Milletin AK Parti’nin yanında olduğunu belirten Dağ, “Yalanla, iftirayla diğerleri zamandan harcamaya devam etsinler. Allah’ın izniyle yaptığımız işlerde bugüne kadar en doğrusunu yapmaya gayret ettiğimiz sürece vatandaşımız da bizimle beraber olmaya devam edecektir.” dedi. Konuşmanın ardından Dağ ve katılımcılar, farklı partilerden AK Parti’ye üye olan vatandaşlara rozetlerini taktı.
Dağ, konferans salonunda düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye” etkinliğine de katılarak gençlerle bir araya geldi.
(KURTULUŞ SÜRMELİ)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz