Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 26 Şubat 2024, Pazartesi

FESTiVALE DAVET

5 Ekim 2022
97 kez görüntülendi

FESTiVALE DAVET
Reklam

31. Geleneksel Kaman Ceviz Kütür ve Sanat Festivali hazırlıklarında sona gelindi. 8-9 Ekim 2022 tarihlerinde ilçemizde yapılacak 31.Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinden Cumartesi günü saat 10.00’da Mehteran Eşliğinde yapılacak festival yürüyüşü ile başlayacak. Resmi açılış programı ise saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Çelenk konmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayacak. Program, plaket ve ödül töreni Türk dünyası müzik ve halk dansları topluluğu gösterileri, yemek ikramı, ceviz pazarı ve stand gezisi, Kalehöyük Arkeoloji Müzezi Gezisi, çocuklar için şişme oyun parkı ve çeşitli etkinlikler, Ceviz ve Kaman temalı şiir yarışması ve konserle ile devam edecek.
Pazar günü de devam edecek festival, En iyi cevizli baklava yarışması, Kaman Sesini Arıyor Yarışması, Bilek Güreşi Yarışması ve konser programlarıyla sona erecek.
Festival öncesinde açıklama yapan Belediye Başkanı Necati Çolak; ülke genelinde ve tüm çevre illerde yaşayan vatandaşlarımızı Kaman’a Davet ediyoruz” dedi. Başkan Çolak açıklamasında; İlçemizi ve geleneksel kültürümü tanıtmak amacıyla bu yıl 8-9 Ekim 2022 Tarihlerinde yapacağımız 31. Kaman Kültür Sanat ve Ceviz Festivalimizde iki gün boyunca devam edecek kültür ve sanat etkinliklerimizin yanı sıra, birbirinden değerli yerel ve ünlü sanatçılarımız sahne alacktır. Festivalimizin temel amacı ilçemizi ve ince kabuğu , lezzetli aromasıyla coğrafi işareti tescilli Kaman Cevizimizi tüm dünyaya tanıtmak , kültürümüzü devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmaktır. Bu yıl 31. Sini düzenleyeceğimiz Ceviz Kültür ve sanat Festivalimiz iki gün boyunca devam edecek ve çeşitli etkinlikler yer alacaktır. Kitap fuarı, imza günü, Bilek Güreşi Satranç Turnuvası, Kadınlara yönelik cevizli baklava yarışması, Çiftçilere ve üreticilere yönelik ceviz yetiştiriciliği ve ceviz bahçesi yarışmaları, gençlere yönelik şiir ve ses yarışmaları, çocuklara yönelik şişme oyun parkı, palyaço gösterileri gibi bir çok etkinliğin yer alacağı festivalimizde 8 Ekim Cumartesi başlayacak 31. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivaline Çevre illerde ve tüm ülke genelinde yaşayan vatandaşlarımızı unutulmaz bir festival için Kaman’a davet ediyorum” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz