Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 26 Şubat 2024, Pazartesi

VALİ H. METE BUHARA “İLKÖĞRETİM HAFTASI” MESAJI YAYINLADI

14 Eylül 2022
123 kez görüntülendi

VALİ H. METE BUHARA  “İLKÖĞRETİM HAFTASI”  MESAJI YAYINLADI
Reklam

Vali Hüdayar Mete Buhara, 2022-2023 Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali BUhara mesajında; “ Bugün ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak sevgili çocuklarımızın ilim ve irfan denizine kulaç atacağı bir eğitim-öğretim yılına daha başlamasının heyecanı içerisindeyiz.
Bildiğiniz üzere eğitim, toplumun ve insanın geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Ülkemizin uluslararası arenada güçlü bir şekilde temsil edilebilmesi, milletimizin refah ve huzur içinde yaşayabilmesi için bilgili, nitelikli ve mesleki yeterliliğe sahip insan gücüne ihtiyacı vardır. Bu da çocuklarımızın kaliteli bir eğitim alması ile mümkündür.
Beşikten mezara kadar devam uzun bir yolculuk olan eğitimin en önemli merhalelerinden birisi de okul sürecidir. Okul, çocuklarımızın dimağlarını bilgi ile doldurdukları bir eğitim-öğretim ortamı olmasının yanı sıra çocuklarımıza yeni ufuklar açan, yeteneklerini ortaya çıkaran, onların bilişsel, sosyal, duygusal, fiziksel ve kültürel anlamda gelişmelerine öncülük eden eğitim yuvalarıdır.
Değerli Öğretmenlerimiz,Sizler, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için çaba sarf eden eğitim neferlerisiniz. Biliyoruz ki bu eğitim-öğretim döneminde de öğrencilerimize ihtiyaç duydukları bilgiyi aktaracak, onların bilgili, erdemli, özgüveni yüksek, toplumsal sorumluluğunun farkında şahsiyetler olarak yetişmesi için elinizden gelen tüm gayreti göstereceksiniz. Sizlere bu zor fakat kutsal görevinizde başarılar diliyorum.
Değerli Velilerimiz,Eğitim, bir bütündür ve bu sürecin bir halkası eksik olduğunda arzu edilen hedefe ulaşmak çok zordur. Bu gerçekten hareketle büyük zorluklarla yetiştirdiğiz evlatlarınızın geleceğe hazırlanmasında sizlere de büyük görevler düşmektedir. Çünkü çocuklarınızın ilk öğretmenleri olarak onları ihtiyaçlarını, ilgi ve yeteneklerini en iyi bilenler sizlersiniz. En başta çocuklarımızı koşulsuz seveceğiz ve onlara güveneceğiz. Sadece başarılı olduklarında değil başarısızlıklarında da onlara umut aşılayıp her zaman yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. Okul yönetimi ve öğretmenlerimizle sürekli diyalog ve iş birliği içinde olmaya gayret göstereceğiz.
Sevgili Öğrencilerimiz,Kiminiz eğitim-öğretim hayatına ilk adımı atmanın, kiminiz ise yeni bir sınıfa başlamanın heyecanı içerisindesiniz, heyecanınızı yürekten hissediyoruz. Eğitim sürecinizde başarıyı yakalamanız ve hedeflerinize ulaşmanız noktasında sizlere olan sonsuz inancımızla ve tüm imkanlarımızla yanınızda olmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 2022-2023 eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm eğitim camiamızın İlköğretim Haftasını kutluyorum.(HABER MERKEZİ)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz