Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 08 Şubat 2023, Çarşamba

“Projem KOP İle Hayat Buluyor” Proje Yarışmasında Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesine iki ödül

14 Eylül 2022
108 kez görüntülendi

“Projem KOP İle Hayat Buluyor” Proje Yarışmasında  Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesine iki ödül
Reklam

“Projem KOP İle Hayat Buluyor” isimli proje yarışması kapsamında dereceye giren proje sahipleri 6 Eylül tarihinde Konya’da düzenlenen törende ödüllerini aldı. Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinin içinde bulunduğu Proje yarışmasında dereceye giren ilk 3 Proje ödüllendirildi.
Kaman Borsa İstanbul Fen Lisesinden 2 öğrenci projeleriyle Kırşehir’de 1.lik ve 3.lük ödülü aldı. Kaman Borsa Fen Lisesi Öğrencileri Nehir Çöteli “Çöp Deme Ne Olur, Birleşince Bak Ne Olur” projesiyle, Veli Bektaş ise “Güneş Işığından Elektrik Üretimi” projesiyle başarılı olarak ödül aldılar.Kırşehir’in 3. Ödülü ise Merkez Fatmatüz Zehra İmam Hatip Lisesinden Ayşegül Hafize Yılmam’ın oldu. “Okulum Kırkindi Yağmurlarıyla Yeşeriyor” projesi ile yarışmaya katılan Ayşegül Hafiza Yılmam’da dereceye girerek ödül aldı.
“Beşerî ve Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi” başlığı altında yer alan “çocukların ve gençlerin fiziksel, sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimlerini destekleyici/artırıcı, özellikle gençlerin toplumsal sorunlara yönelik çözüm üretmesi, sosyal, kültürel, bilimsel ve ekonomik kalkınmaya destek olması” maddesine uygun olarak Aksaray, Karaman, Konya, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale ve Kırşehir illerimizdeki bütün lise öğrencilerine yönelik “Projem KOP İle Hayat Buluyor” adıyla hayata geçirilen Proje Yarışması ile KOP Bölgesi’nde yer alan illerde lise öğrencilerinin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, bölgesel problemlere çözüm sunan, yenilikçi, sürdürülebilir, inovatif fikirler üretmesi ve proje hazırlama kültürlerinin geliştirilmesi amaçlandı.
“Projem KOP İle Hayat Buluyor” yarışma projesi ile lise öğrencilerine belirlenen KOP temalarına uygun sosyal, çevreci ve kültürel alanlarda kendi il sınırlarında gözlemlediği problem veya ihtiyacın tespitini yapma ve çözüm için faydalı model oluşturma imkanı sunarak; gençlerin yapılanma sürecine dahil edilmesi hedeflenmektedir. Yarışma gençlerin meslek seçimi ve kariyer sürecine desteğin yanı sıra birçok alanda yeteneklerini geliştirebilmelerine ve genç istihdamına katkı sağlamaları, Yarışma ile gençlerin; bölgesel ve ulusal sorunlara yenilikçi, sürdürülebilir çözümler sunan, uygulanabilir özgün proje fikirleri ortaya çıkarılması hedefleniyor. (Mualla CEYLAN)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz