Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 03 Temmuz 2022, Pazar

Kaman’lı Hemşehrimiz işadamı Taner Ay, Trafik kazasında hayatını Kaybetti

5 Ocak 2022
55 kez görüntülendi

Kaman’lı Hemşehrimiz  işadamı Taner Ay,  Trafik kazasında  hayatını Kaybetti
Reklam

Kaman’lı Ünlü İşadamı Taner Ay, Bulgaristanda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.
Almanya’nın en büyük hastanelerinden olan City Klinik Şehir Hastanesinin yönetim kurulu başkanlığını yürüten, ayrıca bir çok ticari işletmesi bulunan işadamı Taner Ay’ın vefatı ilçemizde üzüntüyle karşılandı.
Edinilen bilgiye göre yakın koruması Anıl Sümer ile birlikte Almanya’ nın Düsseldorf kentine giderken Bulgaristan’da benzin istasyonun yakıt alarak yola devam eden Taner Ay ve yakın korumasının içinde bulunduğu Porsche Marka otomobil, Taner Ay’ın direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle uçurumdan aşağı yuvarlandı. Taner Ay olay yerinde vefat etti. Koruması Anıl Sümer ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.Bulgaristan hastanesinde tedavi gören ve hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilen Anıl Sümer ilk ifadesinde kaza anını hatırlamadığını belirtti.
TANER AY KİMDİR? Memleketi aslen Kaman olan Taner Ay Almanya’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Almanya’da başladı. Liseyi tamamladıktan sonra üniversite hayatını Londra’da sürdürdü. Taner Ay iş hayatına çeşitli sektörlerde adım atarak başladı. Emlak, enerji, sağlık ve sanayi alanında faaliyet gösteren şirketleri bulunan Taner Ay , babası Çetin Ay ile birlikte Almanya’da çok branşlı şehir hastanesi kurdu..Ayrıca babası Çetin Ay Avrupa İş Adamları Platformu kurucusudur. Çetin Ay Almanya Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Türk Dernekleri İnisiyatifi tarafından yılın iş adamı ödülüne layık görülmüştür. Bunun yanında Avrupa İş Adamları Platformu Başkanı, aynı zamanda Kıbrıs Duesseldorf Fahri temsilcisi, Esi Holding yöneticilerindendir. Elim kazada hayatını kaybeden hemşehrimiz Taner Ay’a Yeşil Kaman Gazetesi olarak Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. /Kurtuluş SÜRMELİ

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz