Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

Yelek Köyünde Fidanlar Toprakla Buluştu

30 Kasım 2021
46 kez görüntülendi

Yelek Köyünde Fidanlar Toprakla Buluştu
Reklam

Yelek Kasabası Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği ile Yelek Köyü Muhtarlığının işbirliği ile düzenlenen ağaç dikme törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekili, Mustafa Kendirli , Kaman Kaymakamı Mehmet Usta, Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar ve yönetimi yönetim kurulu üyesi Hüseyin Ata ile Ramazan Erdoğdu, Kırşehir AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal ile Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Ak Parti Kaman İlçe Başkanı Kemal Avşaroğlu, İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci, Durdu Üngel ile Kırşehir İl Tarım Müdürlüğünden Alper Çimen İle Köy Muhtarı Oğuzhan Çoban, Dernek Başkanı Ahmet Maraş ve
Yelek Köyü halkının Katılımları ile 28.11.-2021 tarihinde geleceği bir nefes olması için 1700 civarında çam dikildi. Dikilen bu or-man alanına ise “Şehit Aziz Orman” adı verildi.
Ayrıca Ağaç dikme törenine katılan Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye, Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar’a, Kaman Kaymakamı Mustafa Usta’ya, Kırşehir AK Parti İl Başkanı Sayın Seher Ünsal’a, Kırşehir İl Tarım Mü-dürlüğünden Alper Çimen ile İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci’ye Yelek Kasabası Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından günün anısına hazırlanan plaketler verildi.
Fidan dikim etkinliğine katılan vatandaşlarla sohbet eden Vali İbrahim Akın, ağaçlandırmanın önemini vurgulayarak daha yeşil, daha temiz bir çevre için fidanları toprakla buluşturduklarını söyledi.
Konuşmasının devamında, dünyada yaşanan iklim değişikliğinin getirdiği sorunlara değinen Vali İbrahim Akın, ilimiz genelinde ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerini belirterek etkinliği düzenleyen dernek yöneticilerine ve Yelek Köyü halkına teşekkür etti.
Program, Vali Akın ve beraberindeki protokolün köyde yaşayan vatandaşlarımızla birlikte fidanları toprakla buluşturması ile sona erdi.
Vali İbrahim Akın, fidan dikim etkinliğinin ardından köy kıraathanesinde köylülerle sohbet etti.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz