Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

Kaman Belediyesinden Öğretmenler Günü Programı

30 Kasım 2021
61 kez görüntülendi

Kaman Belediyesinden Öğretmenler Günü Programı
Reklam

24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programı münasebetiyle, Belediye Başkanı Necati Çolak, Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar ile bir-likte İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman ziyaret edildi, ardından ilçemizdeki tüm okullar ziyaret edilerek görev yapan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlandı. Akabinde Belediye Meclis üyeleri ile birlikte görevi başında vefat etmiş öğretmenlerimizin kabirleri ziyaret edilerek mezarı başında anıldı. Belediye Başkanı Necati Çolak, hayatını kaybeden ve Şehit düşen tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diler. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutlarım dedi.
Kaman Belediyesi öğretmenler günü nedeniyle düzenlediği yemekte 120 emekli öğretmen bir araya gelerek hasret giderdi.
Belediye Başkanı Necati Çolak, burada yaptığı konuşmada, Kaman’a yapılan eğitim yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Başkan Çolak; “Bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde yolumuzu aydınlatan, eğitim dünyasının vazgeçilmez neferleri, bizlerin gelişiminde çaba sarf etmiş emekli öğretmenlerimiz onuruna Belediye Başkanlığımızın organize ettiği yemekte buluştuk.”dedi.Öğretmenlerin her zaman baş tacı olduğu vurgulayan Çolak, şöyle konuştu:
“Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükran ile anarken, hayatta olan öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde hayırlı ömürler diliyorum. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Bizleri yetiştirip bu güne getiren sizlersiniz. Bu kutsal mesleğe ömrünü vermiş, siz değerli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan son derece mutlu olduk.”
Emekli öğretmenler ise programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek Kaman Belediyesine teşekkür etti.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz