Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

Ahi Evran Üniversitesi’nde Müfredat Destek Ofisi Tarafından AYDEP Tanıtım ve Kullanım Eğitimi Verildi

20 Ekim 2021
112 kez görüntülendi

Ahi Evran Üniversitesi’nde Müfredat Destek Ofisi Tarafından AYDEP Tanıtım ve Kullanım Eğitimi Verildi
Reklam

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitimde Kalite Güvence Sistemi Koordinatörlüğü Müfredat Destek Ofisi tarafından çevrim içi AYDEP (Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi) Tanıtım ve Kullanım Eğitimi verildi. 14 Ekim 2021 tarihinde verilen eğitime Eğitimde Kalite Güvence Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, Müfredat Destek Ofis Başkanı Doç. Dr. Menderes Ünal, Müfredat Destek Ofis Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sultan Selen Kula ve akademik personel katıldı.
AYDEP Tanıtım ve Kullanım Eğitiminin açılış konuşmasını yapan Eğitimde Kalite Güvence Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, düzenlenen eğitim faaliyetinin önemine dikkat çekti. Üniversitemizin Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından 2021 yılında Türkiye’de yükseköğretim alanında uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programında yer alan 12 üniversiteden biri olduğu belirten Şimşek, Kurumsal Akreditasyon Programına katılan üniversitemizin bu süreçte öğrenme yönetim sistemimiz olan AY-DEP’in işlevsel özelliğini ve programa katacağı katkıların önemli olduğunu vurguladı.
Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’in konuşmasının ardından Müfredat Destek Ofis Başkanı Doç. Dr. Menderes Ünal söz alarak AYDEP üzerinden Belirtke Tablosunun Hazırlanması, Program Yeterliklerinin Tanımlanması,
Öğrenme Çıktılarının Belirlenmesi ve Kazanımların Oluşturulması sürecindeki iş akışlarının tanıtımını yaptı. Saha izlenimlerinden esinlenerek oluşturulan Belirtke Tablosu Hazır-lama Kılavuzu hakkın-da da bilgi veren Ünal, süreç kapsamında yer alan öğretim elemanla-rının ders izlenceleri ve yeterliklerin tanımlanmasında belirlenen kriterleri anlattı.
Doç. Dr. Menderes Ünal’ın konuşasının ardından Dr. Öğr. Üyesi Sultan Selen Kula bir konuşma yaparak AY-DEP’in tanıtımını örnek uygulamalar üzerinden gösterdi. Eğitim sonun-da üniversitemizde kalite sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesine destek veren Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibine teşekkür edilerek katılımcıların soruları yanıtlandı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz