Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

Vali Akın Ve Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’dan Türk Telekom Osman Kulaksız Meslek Lisesine ziyaret

5 Ekim 2021
130 kez görüntülendi

Vali Akın Ve Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’dan Türk Telekom Osman Kulaksız Meslek Lisesine ziyaret
Reklam

Vali İbrahim Akın, Vali Yardımcısı Zikri Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman , Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lise-si’ni ziyaret ettiler. Okulda bulunan uygulama bahçelerini ve ana binasını incelediler. Ayrıca okul hakkında okul müdürümüz Türker Korkut tan bilgi aldılar. Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin çalışmaları ve yaptıkları faaliyetleri değerlendirdiler ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin patates hasadına eşlik ettiler.
Vali İbrahim Akın, inceleme sırasında yaptığı konuşmada, bu okulda verilen eğitimin öğrencilerin üretime yatkın, nitelikli insan olarak yetiştirilmesine önemli katkılar sağladığını söyledi.
Amaçlarının öğrencileri bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak olduğunu belirten Vali Akın, “İlimizde eğitim alanındaki geliş-melere ve bu yönde yürütülen çalışmalara büyük önem vermekteyiz. Kaman ilçemizde bulunan Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de öğrencilerimize tarım ve havvancılık alanlarında önemli eğitimler verilmektedir. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin kaliteli bir eğitimle kendilerini geliştirmelerini sağlayacak bütün projeleri destekliyoruz. Bu vesileyle, tüm eğitim camiamıza, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Vali İbrahim Akın daha sonra tarım, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı ve laboratuvar hizmetleri alanında eğitim veren Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Okul ve öğrencilerin durumu hakkında idarecilerden bilgiler alan Vali Akın’ın programı, sınıflar, atölyeler ve laboratuvarda yaptığı inceleme ile sona erdi. Vali Akın ilçemizdeki programında Kaymakam Vekili Zikri Şahin, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, İl Milli Eğitim Müdür V. Metin Alpaslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman ile öğretmenler yer aldı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz