Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ekim 2021, Pazar

Kaman İçme Suyu İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

29 Eylül 2021
46 kez görüntülendi

Kaman İçme Suyu İnşaatı  Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Reklam

Kaman İçme Suyu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Boru hattı döşeme işinin %88’lik kısmı bitmiş durumda. Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak konuyla ilgili bir açıklama yaparak “Çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte olup, projenin yıl içerisinde tamamlanması planlanmak-tadır” dedi.
Başkan Çolak açıklamasında ayrıca “Kaman içme Suyu İnşaatımız kapsamında 1.Kademe projesinde olan 177 km hattın 155 Km’lik kısmını tamamlamış bulunmaktayız. Boru hattı döşenmesi, su depoları ve sanat yapıları yapımı ile işin yaklaşık %88’lik kısmı bitmiştir. Bu aşamada 4250 adet abone bağlantısı yapılmıştır. Çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte olup, projenin yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. 2021 yıl sonu itibariyle içme suyu ve
Doğalgaz alt yapı işleri ilçemiz genelinde büyük oranda bitmiş duruma gelecektir. Mevcut duruma göre alt yapı işleri biten tadilata uygun kilitli parke yollarda tadilat yapımı kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Ayrıca altyapısı biten sokak ve caddelerde 2022 yılı içerisinde yolların kullanım yoğunluğu ve uygunluğuna göre sıcak asfalt, sathi kaplama ve kilitli parke yol yapım çalışması başlatılması planlanmaktadır. Bu pasamda gerekli projeler hazırlanarak tüm ilçe genelinde yol yapım çalışması programı hazır duruma geririlecektir. Tüm hemşehrilerimizden alt yapı yapım sürecinde göstermiş oldukları sabır ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz