Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 16 Eylül 2021, Perşembe

15 Temmuz Şehitlerini Anıyoruz

13 Temmuz 2021
60 kez görüntülendi

15 Temmuz Şehitlerini Anıyoruz
Reklam

2016 yılının 15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü’nün gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimine tüm halkın sokaklara çıkıp karşı koymasıyla başarısız olması ve Halkın darbe girişimine karşı koymaya çalışırken 252 şehit vermesinin ardından Bakanlar Kurulu’nun verdiği kararla darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden sivil, polis ve askerleri anmak için darbe girişiminin olduğu gün 15 Temmuz Demokrasi Bayramı nedeniyle bu yılda çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
İlçemizde düzenlenecek 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ilk olarak bugün saat 10.00’da Kaymakamlık binasında “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” temalı fotograf sergisinin açılması ile başlayacak ve saat 15.00’de Hirfanlı Gençlik Kampı ve İzcilik Eğitim Merke-zinde düzenlenecek programla devam edecek. Burada düzenlenecek programda ise “Çanakkale’den 15 Temmuz Temmuz’a Ölmeyen Milli Ruh” konulu söyleşi yapılacak. Kırşehir Valiliği’nin düzenlediği söyleşi programına konuşmacı olarak tarih Öğretmeni Temel Recai Yağmur Katılacak.
15 Temmuz 2021 Perşembe(yarın) devam edecek etkinlikler ise saat 11.00’de Hacıpınar Mahallesi Şehitliğinde akabininde ise Cuma Mahallesi Şehitliği ziyaret edilerek, şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim ve dualar okunacak. Saat:12.00’de ise Çarşı Camiinde Şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerif okutulacak ve hatim duaları yapılacak. Program Saat 15.00’de, Kırşehir ve Valiliği ve Kaman Kaymakamlığınca 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret ile devam edecek. Kargın Yenice Mezarlığın Şehit Gökhan Yıldırım ve Kurancılı Mezarlığı Şehit Ayhan Keleş’in kabirlerini ziyaret ardından akşam 20.00’de Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak. Milli Birlik Yürüyüşü Cumhuriyet Meydanından başlayıp, eski ceza evi kavşağından dönülerecek Cumhuriyet Meydanında sona erecek.
20.30’da Cumhuriyet meydanında devam edecek programda ise, Saygı duru-şu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardın-dan, Kur’an Tilaveti, 15 Temmuz Darbe Girişimi konulu film ve slayt gösterimleri yapılacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma canlı izlenecek. Protokol konuşmaları, ilahilerin okunması, Kaman Ustalarından Mehteran Marşlarının çalınması, 15 Temmuz Marşı dinlenmesi ve darbe girişimi ile ilgili slayt gösterileri, Kahramanlık Türküleri’de programda yer alacak. Saat 00.13’te tüm camilerde sela’lar okunacak ve ardından Demokrasi Nöbeti yapılacak.
16 Temmuz 2021 Cuma günü ise ilçemizde tüm camilerimizde Cuma Namazı öncesi şehitlerimizin ruhu için Kura-ı Kerim okunması ve dualarla Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü sona erecek.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz