Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 16 Eylül 2021, Perşembe

Sağlık Bakanlığı’ndan Kırşehir’e 5 Yeni Ambulans

6 Temmuz 2021
75 kez görüntülendi

Sağlık Bakanlığı’ndan  Kırşehir’e 5 Yeni Ambulans
Reklam

Sağlık Bakanlığı tarafından il merkezi ve ilçelerde kullanılmak üzere 5 adet ambulans, düzenlenen törenle teslim alındı.
Ambulansların dağıtım törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut ve diğer yetkililer
katıldı.
Sağlık Müdürlüğü bahçesinde dağıtımı yapılan 5 adet yeni ambulanslardan 1 adeti il merkezine, 1 adet Akpınar İlçemize, 1 adet Akçakent ilçemize tahsis edilirken 2 adeti de Kaman ilçemize tahsis edildi. Yeni ambulansların gelmesiyle ilçemizde 2 adet ambulans yenilenmiş oldu.
Vali İbrahim Akın, ambulansların hizmete sunulması nedeniyle düzenlenen teslim töreni sırasında yaptığı konuşmada ambulansların ihtiyaç duyulan İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve İlçe Komuta Merkezlerinde kullanılacağını söyledi.
İlimize tahsis edilen 5 yeni ambulansın ilimizde yürütülmekte olan sağlık hizmetlerinin kalitesini daha da artıracağına inandığını belirten Vali İbrahim Akın; “Bilindiği gibi uzun süredir Koronavirüs ile mücadele ediyoruz. Salgın sürecinde sağlık hizmetlerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşıldı. Ülkemizde sağlık çalışanlarımız salgınla mücadele döneminde sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza sunumu konusunda örnek bir tutum sergilediler. Bu hizmetlerinin sunumunda her türlü teknik donanımın yanı sıra ambulansların yeri de çok önemliydi. Sağlık Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen tam donanımlı 5 ambulansı bugün teslim aldık ve ihtiyaç duyulan birimlerimize sevk ediyoruz. İlimize gönderilen ambulansların 2’si Kaman, 1’i Akpınar, 1’i Akçakent İlçe Ambulans Komuta Merkezlerinde; 1 tanesi ise İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde kullanılacak. Her türlü tıbbi cihazlarla donatılmış ambulansların ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.
Milletvekili Mustafa Kendirli de konuşmasında, ilimize gönderilen ambulansların hizmete sunulmasıyla birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimliği ve İlçelerdeki Ambulans Komuta Merkezlerindeki toplam ambulans sayısının 45’e yükseldiğini söyledi.
Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada ; “Sağlık Bakanlığımızın Kırşehirimiz için yeni tahsis ettiği ve bugün teslim alınan 5 adet ambulansın 2 Kaman, 1 Akpınar, 1 Akçakent ve 1 adet merkezde kullanılmak üzere da-ğıtımını gerçekleştirdik. Böylece şehrimizde ambulans sayısı 45’e yükselmiş oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya hemşehrilerim adına teşekkür ediyoruz”dedi.
Ambulansların Teslim Töreni, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut’un ambulanslar ve araç filosu hakkında katılımcılara bilgiler vermesi ile sona erdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz