Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 26 Temmuz 2021, Pazartesi

“Kırşehir KOP Hayal Kütüphanesi Projesi Onaylandı”

25 Haziran 2021
31 kez görüntülendi

“Kırşehir KOP Hayal Kütüphanesi  Projesi Onaylandı”
Reklam

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı 2021 yılı KOP Okuyor Mali Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde hazırlanan “Kırşehir KOP Hayal Kütüphanesi” projesi uygulanmaya hak kazandı.
Yenilikçi, model ve ihtisaslaşmış alanlarda, okumayazma kültüründe farkındalık oluşturulması, çocuklar ve gençlerin hayal kurma becerilerinin artırılması, nitelikli bireylerin yetiştirilmesi, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla “KOP Hayal Kütüphaneleri (Spor, Yazarlık, Keşif, Bilim ve Deney, Astronomi, Teknoloji, Geri Dönüşüm, Kariyer, Sanat, Edebiyat ve Tarih vb.) oluşturulması amacıyla hazırlanan proje, Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ve KOP İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin arasında imzalanan protokol ile onaylandı.
Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Proje kapsamında Hayal kütüphaneleri ile teknikteorik bilgilerin çocuk ve gençlere en iyi şekilde öğreterek, kaliteli içeriklerin ortaya çıkmasını sağlanmayı ve gelişimlerine destek olmayı hedeflemekteyiz. Bu amaçla Kütüphane kurulumunun yanında gerçekleştireceğimiz faaliyetler ile İlimize bağlı köy ve kasabalarımızda da eğitim gören tüm öğrencilerimize hitap edecek etkinlikler düzenleyecek, il genelinde ilkokul öğrencilerimizde okul çağı dışında kalmış gençlerimize kadar geniş bir kitlenin projemize dahil edilmesi planlanmıştır.
KOP HAYAL KÜTÜPHANESİ GENÇLERİMİZİ HAYALLERİNE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIRACAK
Çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgi ve yeteneklerinin de keşfedilebileceği KOP Hayal Kütüphanemiz ile gençlerimizin hayallerine bir adım daha yaklaşmalarına yardımcı olabilmek adına robot yapımı, film ve animasyon yapımı, mobil uygulama geliştirme, gibi bir çok alanda tüm imkanlarımızla çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile projemizin hayata geçmesi noktasında başta KOP Daire Başkanlığı’na ve projede emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor Kırşehir KOP Hayal Kütüphanemizin ilimize, çocuklarımıza ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” Denildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz