Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 26 Temmuz 2021, Pazartesi

KIRŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AŞIYA DAVET

15 Haziran 2021
43 kez görüntülendi

KIRŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AŞIYA DAVET
Reklam

T.C. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu karar ve değerlendirmeleri doğrultusunda tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de 40 yaş üzerindeki vatandaşlara yönelik aşı uygulamasına geçilmiştir. 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, Alo 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistem (MHRS) uygulaması üzerinden randevu alarak hastanelerimiz ve aile hekimliklerimizde aşılarını yaptırabilirler.
Konuyla ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut yapmış olduğu açıklamada; “Bilindiği üzere ülkemizde büyük bir mücadele ile Koronavirüs (Covid-19) aşı programı yürütülmektedir. Bizim amacımız; aşı hakkı kazanan vatandaşlarımızı hiç zaman kaybetmeden aşılarını en kısa sürede tamamlamaktır.
Hastanelerimizde aşı polikliniklerimiz haftaiçi ve haftasonu dâhil olmak üzere hizmet vermektedir. Aşı olacak vatandaşlarımız Alo 182, MHRS ve e-nabız üzerinden istedikleri gün ve saatte aşı randevularını aile hekimliklerimiz ve hastanelerimizden alabilmektedir. Kırşehir’de bütün vatandaşlarımızın aşıları tamamlanıncaya kadar gece gündüz var gücümüzle çalışmaktayız. Eski normallere dönmek için tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi aşı olmaya davet ediyoruz.” ifadeleri kullandı.
Koronavirüs aşı uygulamasına yeni dâhil olan gruplar;
– 40 yaş ve üzeri vatandaşlarımız,
– Yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenler,
– Tam bağımlı ve orta düzey ağır engelli vatandaşlarımız,
– Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri,
– Öğretim üyeleri ve üniversite personeli,
– Gıda üretim ve dağıtım sektörü ile kafe, lokanta ve restoran çalışanları,
– Berber ve kuaförler,
– Yaş sınırı olmaksızın tüm avukatlar,
– Kargo çalışanları ve kuryeler.
Öte yandan Kaman Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçemizde covid-19 aşılaması için seyyar konteynir kurulacağı bildirildi. T.C. Sağlık Bakanlığı Toplum Sağlığı Merkezi ve Kaman Belediyesi tarafından organize edilen; Seyyar konteynerde Covid 19 aşılama kapsamında 40 yaşına kadar vatandaşlarımıza aşılama yapılacak.
Randevu almadan Belediye hizmet binası önünde 15.06.2021 tarihinde başlayacak seyyar konteyner aşı standı 1 hafta süreyle hizmet verecek.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz