Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 16 Eylül 2021, Perşembe

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor

1 Haziran 2021
96 kez görüntülendi

Yüz Yüze Eğitim Başlıyor
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pazartesi günü yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada kademeli normalleşme tedbirlerini açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’da bir basın açıklaması yaparak, yüz yüze eğitimin başlayacağını bildir. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir. “ denildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz