Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 16 Eylül 2021, Perşembe

Bazı Kademelerde Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

31 Mart 2021
141 kez görüntülendi

Bazı Kademelerde Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi
Reklam

Koronavirüs Güncel risk haritasında Kırşehir’in yüksek riskli iller arasına girmesinin ardından il genelinde uygulanan yüz yüze eğitim ile ilgili olarak yeni kararlar alındı.
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 23’üncü maddesine göre,
Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında 30.03.2021 tarihinde Saat: 08.00’da toplanarak aşağıdaki kararı aldı.
Yapılan açıklamada; “Koronavirüs (Covid19) salgınıyla mücadele kapsamında, toplum sağlığını korumak, salgının yayılım hızını kontrol altında tutmak ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin etmek ve fiziki mesafeyi korumak amacıyla pek çok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
29.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında alınan kararlar Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kamuoyuna açıklanmıştır. Bu kapsamda İlimiz yüksek risk grubunda değerlendirilmiştir. Yapılan bu sınıflandırma neticesinde örgün ortaöğretim kurumlarında Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Olağanüstü durumlarda eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin alınması gereken tedbirler” başlıklı EK 3 üncü maddesi ile “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” hükümleri çerçevesinde yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın 02.03.2021 tarihli ve 21569445 sayılı, 02.03.2021 tarihli ve 21569446 sayılı yazıları doğrultusunda, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca İlimiz genelinde 30.03.2021 tarihinden itibaren uygulanmak üzere eğitim kurumlarında;
Okul öncesi eğitim kurumlarının ve özel eğitim okullarının tam zamanlı yüz yüze eğitim vermesine,Birleştirilmiş sınıflı okullar ile köylerde, Kaman İlçesi Kurancılı Beldesi, Çiçekdağı İlçesi Köseli Beldesinde açık bulunan ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarında tam zamanlı yüz yüze eğitime devam edilmesine,
İlkokulların 2 gün okulda seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze, 3 gün uzaktan eğitim şeklinde devam etmesine, Ortaokullarda 5,6,7. sınıfların tam zamanlı uzaktan eğitime devam etmesine, Ortaokul 8.sınıfların haftada 12 ila 22 saat olacak şekilde seyreltilmiş yüz yüze eğitime devam etmesine Lise hazırlık, 9,10,11. sınıfların tam zamanlı uzaktan eğitime devam etmesine,Lise 12. sınıfların seyreltilmiş gruplar hâlinde haftada 16-24 saat olarak yüz yüze eğitime devam etmesine,Destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze eğitime devam etmesine, Okullardaki sınav uygulamalarının açıklanan takvim doğrultusunda seyreltilmiş sınıflarda devam etmesine, Yüz yüze eğitime öğrenci katılımının veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilmesine karar verilmiştir” denildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz