Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 08 Şubat 2023, Çarşamba

Ve Yeşilkamanspor BAL’ da

24 Mart 2021
338 kez görüntülendi

Ve Yeşilkamanspor BAL’ da
Reklam

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 11. sezonu düzenlenecek Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkı bulunan Yeşil Kamanspor’un, katılım belgelerini TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na geciken ücreti yatırılması için görüşmeler sonuç verdi.
31 Aralık 2020 Tarihine kadar TFF’ye yatırılması gereken teminat ücretinin yatırılmaması sebebiyle BAL’da oynama hakkını kaybeden daha sonra yapılan girişimler sonucu Pazartesi günü yapılan değerlendirmeler sonucu BAL Liginde oynamasına karar verilen Yeşil Kaman-spor’umuzun mücadele edeceği grup belli oldu.
Yeşil Kamanspor 5. Bölge 3.Grup ta yer aldı. Co-vid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3’er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL’a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 g-rupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.
4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.
Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.
2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00’te İstanbul’da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kulüp temsilcilerinin katılımı olma-dan yapılacak olup, TFF’nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz