Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ekim 2021, Pazar

Bakan Selçuk detayları açıkladıYüz Yüze Eğitim 15 Şubat’ta başlıyor

2 Şubat 2021
92 kez görüntülendi

Bakan Selçuk detayları açıkladıYüz Yüze Eğitim 15 Şubat’ta başlıyor
Reklam

Yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntıları belli oldu . Köy okulları ve anaokulları 15 Şubat’ta tam zamanlı olarak, ilkokullar, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıflar ise 1 Mart’ta haftada 2 gün olacak şekilde yüz yüze eğitime başlıyor. Bu dönem de devam zorunluluğu olmayacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Şubat Pazartesi günü  gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında yüz yüze eğitimle ilgili, Köy okullarında 15 Şubat’ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırıldığını açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta bir açıklama yaparak detayla hakkında bilgi verdi.

Köy okullarında yüz yüze eğitimin 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacağını belirten bakan Selçuk açıklamasında Köy okullarında “Her gün Türkiye’deki ve dünyadaki verileri incelemesini yapıyoruz, il il tüm veriler değerlendiriliyor. Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart 2020 tarihinden itibaren olağanüstü bir performans sergiledik.”

15 Şubat günü ikinci döneme başlıyoruz. Salgının etkilerinin az olduğu köy okullarımızda yüz yüze eğitimi başlıyoruz. Köy okullarımızı tüm kademelerde 15 Şubat’ta yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat’ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.

1 Mart’tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir. Sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde öğrencilerimiz izinli sayılacaktır.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla, öğretmenlerimiz için de aşı uygulaması planlanmaktadır. Önümüzdeki süreçte il bazlı olarak yüz yüze eğitime başlanması yönünde kararlar alınabilecek.

Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak. Öğrenme kayıplarının giderilmesi için kapsamlı bir programa başlayacağız.” Dedi.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz