Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2021, Perşembe

USTALARA MADDİ DESTEK

19 Ocak 2021
33 kez görüntülendi

USTALARA MADDİ DESTEK
Reklam

Kaman Belediyesinden Abdal geleneğinin temsilcileri olan Aşiret üyelerine maddi destek geldi.

Davul, zurna ve saz ile müzik yaparak geçimlerini sağlayan ve pandemi nedeniyle tüm gelirlerini kaybeden Kaman’da yaşayan Abdal Aşiretinin tamamına Kaman Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının dönüşümlü destek vermeye başladıklarını belirten Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak “İlçemizde yaşayan aşiret mensubu 64 ailenin tamamına Belediye olarak aile başı 500 TL ödedik. Ocak ve Mart ayında ise Vakıf kanalıyla yapılacak olan ödemeye Şubat ayında da tekrar biz destek vereceğiz. Daha sonra ise pandemi şartları ve ekonomik duruma göre yeniden değerlendirmede bulunacağız,” dedi.

2020 yılı mart ayından itibaren ülkemizde görülmeye başlayan Coronavirüs salgını sebebiyle geçimlerini düğün, nişan ve kına etkinliklerinden sağlayan müzisyenler, salgınla birlikte bu organizasyonların kısıtlanması nedeniyle zor günler geçirmeye başladılar. Bu sebepten dolayı yaz boyunca kısıtlı aralıklarla düğünlerde çalışmalarına rağmen geçim sıkıntısı yaşamaya başlamışlardı.

Kaman Belediyesinin bu desteği kış mevsimi ile daha çok maddi destek bekleyen aşiret mensupları tarafından memnuniyet ile karşılandı. Aşiret üyeleri başta Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak ve destek sağlayan kurumlarımıza teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz