Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2021, Perşembe

AK PARTİ’DE SEHER ÜNSAL DÖNEMİ

19 Ocak 2021
22 kez görüntülendi

AK PARTİ’DE SEHER ÜNSAL DÖNEMİ
Reklam

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan görüntülü olarak katıldı

AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan’ın yerine geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanlığına atanan Seher Ünsal’ın tek aday olarak katıldığı AK Parti Kırşehir İl Kongresi 13 Ocak Çarşamba gerçekleştirildi.

Neşet Ertaş Kültür Merkez’inde saat 12.00’de başlayan kongreye AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüntülü olarak katılarak bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas İl Kongrelerinde görev alan yeni il başkanları ile yönetimlerine başarılar diledi.

Kongreye  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu,  eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Teşkilat Başkan Yardımcısı Halis Dalkılıç, Kırşehir İl Koordinatörü Ekrem Görçeker, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Ankara Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir eski milletvekilleri Mikail Arslan ile Abdullah Çalışkan başta olmak üzere Önceki dönem belediye başkanları Halim Çakır, Yaşar Bahçeci ilçe belediye başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

 

Kongrede eski il Başkanı Muzaffer Aslan, yeni İl başkanı Seher Ünsal, Milletvekili Mustafa Kendirli, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kırşehir İl Koordinatörü Ekrem Görçeker de birer konuşma yaptılar.

Ayrıca Kaman ilçemizden genel kurula Ak Parti Kaman İlçe Başkanı Kamil Avşaroğlu, Belediye Başkanı Necati Çolak, İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Şahin, İl Genel Meclis Üyeleri Emre Demirci, Durdu Üngel, Başkan Yardımcısı Yakup Eğri ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kongrenin ardından Seher Ünsal’ın başkanlığındaki AK Parti’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Adem Söğüt, Adlan Öz, Ali Gül, Ali Gürbüz Köksal, Alparslan Bağrıyanık, Aşır Akçakaya, Aydın Kahraman, Ayşenur Dulkadir, Bayram Yağmur, Bekir Uğurcalı, Burhan Soylu, Burhan Yıldız, Ceyhan Karabudak, Çiler Saylam, Emin Dulkadir, Emre Bekdemir, Emre Eren, Ercan Zengin, Gamze Öcbe, Gülhas Çakır, Hikmet Gürler, Hülya Gölbaşı, Hüseyin Dalgalı, İlhan Koçak, İpek Demir, Kenan Yanık, Mehmet Şahin, Mehmet Taşdemir, Mehmet Yavuz, Mihrap Güner, Murat Uzun, Mustafa Erdem, Muzaffer Kaya, Nazife Karakoyunlu, Okay Acer, Serhat Duran, Servet Avkapan, Yaşar Savaş, Yılmaz Aslan.

İl Disiplin Kurulu Erdal Gürsoy, Hacı Hasan Çetin, Mehmet Yıldırım, Mustafa Karahan, Temel Alparslan olurken, Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Ramazan Kombıçak, Nazmi Ay ve Salih Bircan’dan oluştu.

Muzaffer Aslan, Meryem Düğer, Mehmet Akkuş, Hacı Ömer Seyfi ve Seher Ünsal da Büyük kongresi delegeleri oldular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

– “Kongrelerimizde görev alan il yönetimlerinden en büyük beklentim, 2023’e kadar her günümüzü seçim günü gibi görerek çalışmalarıdır. Ataların, ‘tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ sözünde olduğu gibi, yılın her günü milletimizle hemhal olmayanın seçim günü diyecek sözü kalmaz”

– “İllerimizde Cumhur İttifakı olarak, gerek AK Parti olarak, gerek MHP olarak, gerek BBP olarak Cumhur İttifakı güçlenerek yarınlara yürümektedir, yürüyecektir”

– “Kendi partilerinde işler kasetle, tacizle, tecavüzle, hırsızlıkla yürüdüğü için milletin tercihi ile bir göreve gelmeyi havsalalarına sığdıramıyorlar. Aslına bakarsanız bu kişinin kürsüde ettiği her laf Allah’ın verdiği havayı boşa tüketmektir. İsraf her konuda olduğu gibi bu konuda da haramdır”

– “Kendisinde zaten olmayan vasıfları sürekli soru cümleleri ile ifade eden bu karikatür zatın psikolojik analizi işin erbabı için bulunmaz bir hazinedir”

– “Girdiği her seçimi kaybetmiş olan bu zatın zerre kadar onuru, kendisine azıcık saygısı olsa, kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kendi partilerinde işler kasetle, tacizle, tecavüzle, hırsızlıkla yürüdüğü için milletin tercihi ile bir göreve gelmeyi havsalalarına sığdıramıyorlar. Girdiği her seçimi kaybetmiş olan bu zatın zerre kadar onuru, kendisine azıcık saygısı olsa, kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi” dedi.

AK Parti 7. Olağan Kırşehir-Kırıkkale-Yozgat-Sivas İl Kongrelerine canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Erdoğan konuşmasında, parti yönetimlerinden toplumun her kesimine ulaşarak sorunlarını ve taleplerini dinlemelerini istedi.

“Cumhur İttifakı güçlenerek yarınlara yürümektedir”

Hedeflerinin, Şubat ayının son günlerinde planlanan İzmir, Ankara ve İstanbul kongreleri ile birlikte il kongreleri sürecini tamamlamak olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgınla mücadele tedbirleri sebebiyle bir süre ara verdiğimiz kongrelerimize bugün yeniden başlıyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren salgın tedbirlerinde değişiklik olana kadar YSK takvimine uygun şekilde pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri il kongrelerimize devem edeceğiz. Hedefimiz Şubat ayının son günlerinde planladığımız İzmir, Ankara ve İstanbul kongreleri ile birlikte bu süreci tamamlamaktır. Böylece büyük kongre öncesinde tüm hazırlıklarımızı bitirmiş olacağız. AK Parti, kendini yenileme kabiliyeti en yüksek partidir. Her kongrede, her seçimde kadrolarımızı sürekli yeni isimlerle, yeni seslerle, yeni nefeslerle tahkim ederek, yönümüzü geleceğe dönerek yolumuza devem ediyoruz. Kadın ve Gençlik Kollarımızla birlikte ülkemizin en geniş tabanlı partisi durumundayız. Üye sayımızı salgın şartlarına rağmen sadece geçtiğimiz yıl 1 milyon artırmış olmamız, milletimizin partimize sahip çıktığının işaretidir. Sizlerden beklentimiz, milletimizin kalbindeki bu sevgiyi yılın her günü partimize desteğe dönüştürecek bir muhabbet iklimi oluşturmanızdır. Medya ve sosyal medya mecraları elbette önemlidir, ancak siyasette asıl belirleyici olan yüz yüze ilişkidir. Belki başka partiler için bu mümkün olmayabilir ama AK Parti bakımından milletimizin her bireyine ulaşmanın hiçbir zorluğu yoktur. Türkiye’nin en çok üyesi sayısına, en yaygın teşkilat ağına, en güçlü faaliyet imkanlarına sahip partisiyiz. Şayet buna rağmen gönlünü kazanmak için ulaşmadığımız, kapısını çalmadığımız, derdini, talebini dinlemediğimiz tek bir kişi dahi varsa bu bizim eksiğimizdir. Kongrelerimizde görev alan il yönetimlerinden en büyük beklentim, 2023’e kadar her günümüzü seçim günü gibi görerek çalışmalarıdır. Ataların, ‘tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz’ sözünde olduğu gibi, yılın her günü milletimizle hemhal olmayanın seçim günü diyecek sözü kalmaz. Milletin gönlüne girmek için gece gündüz çalışmayı kendine yük veya zül gören yanlış yerde yanlış göreve talip demektir. Biz milletin kurduğu, bugüne de milletin getirdiği partiyiz. Gücümüzü de ilhamımızı da milletten alır, birikimimizi ve imkanlarımızı sadece millete hizmet için kullanırız. AK Parti’nin 19 yıldır girdiği her seçimden birinci çıkmasının gerisindeki hikmet budur. 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak hem Meclis’te ezici bir çoğunlukla temsil edileceğiz hem de Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrar kazanacağız. Bu süreçte göstereceğiniz gayret, sarf edeceğiniz emek, yapacağınız fedakarlık için her birinize şimdiden teşekkür ediyorum. İllerimizde Cumhur İttifakı olarak, gerek AK Parti olarak, gerek MHP olarak, gerek BBP olarak Cumhur İttifakı güçlenerek yarınlara yürümektedir, yürüyecektir” diye konuştu.

“Asıl yapacaklarımız daha ilerdedir”

Önceliklerinin, Türkiye’nin güvenliği ve huzuruyla birlikte milletin her bir ferdinin iş, aş, sağlık, eğitim, adalet gibi temel beklentilerine cevap verecek projeler geliştirmek ve bunları uygulamak olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Bugüne kadar cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların 5 katı, 10 katı hizmet gerçekleştirmemiz elbette önemli. Ama asıl yapacaklarımız daha ilerdedir. Ülkemizi 2023 hedeflerine tamamen ulaştırmadan bize durmak, duraksamak, bir anı bile boşa geçirmek haramdır. Evlatlarımıza 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri bir Türkiye bırakamazsak gözümüz açık gider. Rabbim bize büyük ve güçlü Türkiye inşa ederek tarihe ismi hayırla anılan bir parti ve kadro olma şerefini inşallah nasip eyler. Bunun için hep birlikte gece gündüz çalışmalıyız. Buna hazır mıyız? AK Parti teşkilatlarında görev alan her bir kardeşime bu konuda güveniyorum. Bu duygularla il kongrelerimizin tekrar hayırlı olmasını diliyorum. Göreve gelecek arkadaşlarımızı tekrar tebrik ediyorum. Hepinize bir kez daha sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Bugün 4 il kongremizi video konferans vasıtasıyla gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Kırşehir 7. Olağan İl Kongresi’nde konuştu:

“Birbirimizle daha çok kenetlenmemiz lazım”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Birbirimizle daha çok kenetlenmemiz, birbirimize daha çok sahip çıkmamız lazım. Hep uyanık olmamız gereken bir dönemdeyiz. İçimizde fitne çıkarmaya, bizi birbirimize kırdırmaya çalışanlara fırsat vermeyelim.” dedi.

Sarıeroğlu, partisinin Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı bağlantıyla katıldığı Kırşehir 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, teşkilatlardan gelen birisi olduğunu, sandık müşahitliği ile başladığı bu yolculukta bakanlık ve genel başkan yardımcılığı görevlerini yapmanın onurunu yaşadığını söyledi.

AK Parti’de makam ve mevkilerin bir öneminin olmadığını, her zaman her yerde tüm partililerin görev yapma bilinciyle hareket ettiğini vurgulayan Sarıeroğlu, “Biz büyük bir ideali olan güçlü bir davanın mensuplarıyız. Türkiye’de olmaz denilenlerin olduğuna şahitlik ettiğimiz, tarihi dönemleri yaşayan, doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine ilmik ilmik 19 senedir çok önemli süreçler içinde görev almış partililer olarak, bunu ömrümüzün sonuna kadar gururla yaşayacağız. Bunun bilinciyle partimizde bir nefer olarak görev almaktan dolayı, görev ne olursa olsun mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Partisinin 19 yılda Türkiye’nin her köşesine yatırımlar yaptığını ve projeler uyguladığını belirten Sarıeroğlu, bu başarıları hazmedemeyenlerin çamur siyaseti yaptıklarını ileri sürdü.

Bu dönemde partililer olarak birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini dile getiren Sarıeroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkmaya devam edelim. Bu mücadelede yükünü hafifletmeye, arkasında durmaya devam edelim. Birbirimize daha çok kenetlenmemiz, birbirimize daha çok sahip çıkmamız lazım. Hep uyanık olmamız gereken bir dönemdeyiz. İçimizde fitne çıkarmaya, bizi birbirimize kırdırmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Ülkemizle ilgili hayallerimiz, 19 yıldır ilmik ilmik her alana dokunan devrim niteliğinde, imrenilen hizmetlerimiz var.” ifadesini kullandı.

Kongreye, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti milletvekilleri Halis Dalkılıç, Hacı Turan, Mustafa Kendirli, Genel Merkez Kırşehir İl Koordinatörü Ekrem Görçeker, il başkanı adayı Seher Ünsal ve partililer katıldı.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz