Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Ocak 2021, Çarşamba

AK Parti’de Kongre Süreci Başladı

17 Kasım 2020
63 kez görüntülendi

AK Parti’de Kongre Süreci Başladı
Reklam

Geçtiğimiz hafta Mevcut İl Başkanı Muzaffer Aslan’ın görevinden istifa etmesi ile fiilen başlayan kongre sürecinde, AK Parti’de aday adaylığı patlaması yaşandı.

AK Parti Kırşehir İl Koordinatörü Ekrem Görçeker dün parti il merkezinde İl Başkanlığına aday adayı olanlarla görüşüp temayül yoklaması yaptı.

3 yılı aşkın bir süredir AK Parti Kırşehir İl başkanlığı görevini yürüten Muzaffer Aslan’ın Aralık ayında yapılacak olan il kongresinde aday olmayacağını açıklamasının ardından kongre takvimine start verildi.

Kırşehir İl Koordinatörü Ekrem Görçeker, parti il merkezinde İl Başkanlığına aday adayı olanlarla görüştüğü ve ardından temayül yoklaması için İl ve Merkez İlce yönetim kurulu üyeleriyle, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleriyle, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetim kurullarıyla, ilçe başkan ve yönetim kurullarıyla, belediye başkanlarıyla istişareler yaptığı öğrenildi.

AK Parti Kırşehir İl Koordinatörü Ekrem Görçeker ile birlikte Kırşehir’e gelen dört parti yöneticisinin dana sonra sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileriyle görüştükleri öğrenildi.

Bu arada Muzaffer Aslan’ın Aralık ayında yapılacak AK Parti İl Kongresi’nde başkanlık için aday olmayacağını açıklamasının ardından dün gazetemizin baskıya gönderildiği saatlere kadar İl Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan ve resmen başvuranların sayısı 30’u geçti.

Öte yandan AK Parti’de il başkanlığı için aday adayı sayısının fazla olması ve Kırşehir’in sorunlarından bihaber, temsil yetkisi zayıf olan bazı kişilerin sırf kendilerini partili göstermesi için ortaya çıkması AK Parti’ye gönül veren gerçek partililer arasında hayret ve üzüntü ile karşılandı.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz