Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

ValiAkın LGS’de Başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi

21 Temmuz 2020
157 kez görüntülendi

ValiAkın LGS’de Başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi
Reklam

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Liselere Geçiş Sınavında (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrencileri ödüllendirdi.

Vali Akın, LGS şampiyonlarını kabulü sırasında yaptığı konuşmada, öğrencilerin ülke genelinde dereceye girmesinden dolayı gurur duyduklarını belirterek eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitime yapılan yatırımların meyvelerini aldıklarını ifade etti.

Öğrencilerimizin elde ettikleri bu başarının diğer öğrencilere de örnek olacağını ümit ettiklerini dile getiren Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz İrem Sönmez ve Muhammed Alper Doğan LGS’de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde dereceye girdiler. Öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği geçen aileleri ile öğretmenlerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin gelecekte hedefledikleri mesleğe ulaşmak için bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azim ve kararlılıkla çalışarak yeni başarılara ulaşacaklarına inanıyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, okul idarecileri ve ailelerin de yer aldığı ziyarette Sayın Valimizin öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz