Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 29 Kasım 2020, Pazar

Belediye Meclisi üç aylık bir aradan sonra toplandı

7 Temmuz 2020
61 kez görüntülendi

Belediye Meclisi üç aylık bir aradan sonra toplandı
Reklam

Belediye’nin Nisan 2019-Temmuz 2020 Mali durumu açıklandı. 14 Milyonu İmar Bankasından alınan Su hattı yenileme Kredisi dahil olmak üzere

Belediyenin 35 Milyon lira Borcu bulunuyor.

Kaman Belediye Meclisi üç aylık bir aradan sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Koronavirüs salgını nedeni ile Mart ayı olağan toplantısından sonra yaklaşık üç ay süre ile ara verilen Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını iki oturum ile yaptı.

Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısının ilki 2 Temmuz 2020 Perşembe günü saat:16.00’da Meclis toplantı salonunda yapıldı.

Belediye Başkanı Necati Çolak Başkanlığında, bir üyenin mazereti sebebi ile katılmadığı Meclis toplantısının açılışında Başkan Çolak yaptığı kısa konuşmada; “Koronavirüs sağlını sebebi ile ara verdiğimiz Meclis toplantımıza üç aylık bir aradan sonra tekrar toplantılarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Virüs önlemleri kapsamında ekiplerimiz salonumuzu dezenfekte etti ve sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenledi. Salgını en az hasarla atlattık.  Öyle’ki ilimiz Türkiye genelinde mücadelede ilk beş başarılı il arasına girmiştir. Bütün bunları Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Başhekimliğimiz, sizler ve bizler ile birlikte yaptık” dedi.

Meclis Toplantısında daha sonra, yeni dönem için yapılan üye seçimlerinde;

Daimi Encümen üyeliklerine; Arif Göçmen ve Bilal Gökdemir.

İmar Komisyonu üyeliklerine; Davut Uyan, Üçler Güzel, Aydın Karsavuran, Mehmet Keskin ve Ahmet Uğurlu.

Plan Bütçe Komisyonu üyeliklerine; Musa Güzel, Arif Göçmen, Bilal Gökdemir, Bayram Kaman ve Murat Kaya seçildi.

Belediye Başkanı Necati Çolak, Belediye’nin Mali durumu hakkında bilgi verdikten sonra 2019 yılı Faaliyet ve Denetleme Raporları sunuldu.

Mali durumla ilgili olarak Belediyenin Özel sektör, Kamu ve İller Bankasına olan borçları hakkında bilgi aktardı. Ayrıca İller Bankasından Bir Milyon Lira kredi alınarak Belediye’ye 1adet Otobüs, 1adet Zabıta Müdürlüğü ve 1 adet İmar Müdürlüğüne araç alınması için yetki verildi.

İkinci toplantı ise, ertesi günü aynı yer ve aynı saatte yapıldı.

Temmuz ayı meclis ikinci toplantısında, bir önceki toplantıdan kalan, Kesin hesap durumu oylanarak kabul edildi, bir vatandaş tarafından bağışlanan 2007 model dizel pikap Taşıt bağışı, Hurda araç ve ekipmanların satışı gibi gündemde yer alan konular karara bağlandı, alış ve satışlar için yetki verildi.

Kesin hesap raporunda ise; Belediye’nin Nisan 2019-Temmuz 2020 Mali durumu açıklandı. İmar Bankasından alınan Su hattı yenileme Kredisi dahil olmak üzere Belediyenin 35 Milyon lira borcu bulunuyor.

Borçların dağılımında ise: 14 Milyon lira İller Bankasına su yenileme kredisi, 14 Milyon lirası Kamuya, Bankalara 2 Milyon Lira, Personel 3 Milyon ve Özel sektöre 2 Milyon Lira olduğu açıklandı.

Denetim ve Faaliyet raporlarının görüşülmesi ile gündemde yer alan diğer konuların görüşülmesi için 16 Temmuz 2020 Perşembe günü saat:16.00’da 3’ncü kez toplanılmak üzere oturum sona erdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz