Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

KAMAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÜRETİM ÜSSÜNE DÖNÜŞÜYOR

24 Mart 2020
212 kez görüntülendi

KAMAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÜRETİM ÜSSÜNE DÖNÜŞÜYOR
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı- Ders Aletleri Yapım Merkezi ile İlçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döner Sermaye İşletmesi arasında yapılan protokol kapsamında, yaklaşık piyasa değeri

1Milyon 400 bin Lira değerinde olan, 2500 adet öğrenci sırası, 167 adet öğretmen masası ve 167 adet sandalye üretimine başlıyor. İhale yolu ile alınan Temrinlik malzemeler okula teslim edildi. Üretime önümüzdeki günlerde başlanacak.

Edinilen bilgilere göre, bu üretim sayesinde okul öğrencileri mesleki tecrübelerini arttırmanın yanında askeri ücret tutarında harçlık alacaklar. Bundan sonraki süreçte de ülke genelindeki sıra ve ders donatımlarının üretimi artarak devam edecek.

Yine bu yıl içerisinde Bu Okulumuz tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 240 adet sıra üretilerek teslimi yapılmış, Tarım Lisesinin Müderris mahallesindeki ceviz bahçesi tel örgüsü yapılmış ve Kaman İmam Hatip Lisesi’ne Atatürk Köşesi ve toplantı salonu yapıldığı öğrenildi.

AYRICA ÖTE YANDAN, Kaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin AHİKA (Ahiler Kalkınma Ajansı) ile yapmış olduğu “Kaman Mobilyacıları CNC’ ye Kavuşuyor” projesi kapsamında 286 Bin liralık Hibe desteği aldığı öğrenildi. Destek çalışmalarının önümüzdeki süreçte başlayacağı, Projenin İlçemiz sanayi Esnafına olumlu katkı sağlayacağı ön görüldüğü belirtiliyor.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz