Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

VALİ AKIN’IN“18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” MESAJI

17 Mart 2020
11 kez görüntülendi

VALİ AKIN’IN“18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ” MESAJI
Reklam

Kırşehir Valisi İbrahim Akın 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü ve Şehitler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Vali Akın yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti: “Tarihe altın harflerle yazılan “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 105. yıldönümünü milletçe büyük bir gururla kutlarken vatanı için canını feda eden tüm şehitlerimizi 18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle bir kez daha şükran ve saygıyla anıyoruz.

Çanakkale Savaşı, Türk ve dünya tarihi için bir dönüm noktasıdır. Zira I. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren, güç dengelerini alt üst eden, tüm dünyayı hayrete düşüren bir iman, azim ve kararlılık mücadelesidir. Ordumuzun üstün gayreti sayesinde bu savaş, yenilmez sayılanların mağlubiyeti olmuştur.

Bu savaşlarda, vatan ve millet sevdalısı ecdadımız kanının son damlasına kadar vatanını müdafaa etmiş ve bir gül bahçesine girercesine bu vatan için şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.

Bu zafer ve beraberinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı tüm dünyaya sadece askeri gücün, silah ve teknolojik donanımın savaşı kazanmada yeterli olamayacağını bir kez daha göstermiştir. Bugün aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesinde devletimiz dimdik ayaktadır ve onlardan aldığımız güçle geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Bizler, ecdadımızın emaneti olan kutsal vatan topraklarını şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla sonsuza kadar yaşatmanın kararlılığı içerisindeyiz. Bu yolda en büyük gücümüz sahip olduğumuz birlik ve beraberliğimizdir.

Son dönemde şanlı ordumuz sınırlarımızın güvenliğini sağlamak ve bölgedeki terör yapılanmalarına son vermek için İdlib’te Bahar Kalkanı Harekâtı’nı başlatmıştır. Bu mücadeleler sırasında şehitlik mertebesine yükselen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum”.

Bu duygularla, her köşesi cennet olan bu vatanı canları pahasına savunarak bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz