Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 30 Mart 2020, Pazartesi

16 Mart’ta Kaman’da Kar sürprizi

17 Mart 2020
5 kez görüntülendi

16 Mart’ta Kaman’da Kar sürprizi
Reklam

Tahıl Çiftçisi kar yağışından memnun kalırken,

Meyve ağaçlarının durumu henüz belli olmadı.

Meteorolojinin hafta sonu bölgemiz için yapmış olduğu Zirai don ve etkili kar yağışı Pazartesi gününden itibaren kendisini gösterdi. Kaman ve çevresinde kar yağışı meydana geldi.

Sabah saat:08.30 gibi başlayan kar yağışı aralıklar ile devam etti. Bu ara köylerden de çok sayıda sosyal medya aracığı ile kar görüntüleri aktarıldı.

İlçe merkezinde 3-5 CM civarında olan kar kalınlığı köylerde 8-10 CM’ye kadar yükseldiği gözlendi. Eğitime ara verilmesi sebebi ile okulların tatil olmasından dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Salı gününe kadar aralıklarla devam eden kar yağışı öğlen sonu etkisini kaybetti.

ÖTE YANDAN, Kırşehir’de, ağaçların çiçek açtığı Mart ayında fındık büyüklüğünde dolu yağdı. Kırşehir merkeze bağlı Dulkadirli ve Mahsenli köylerinde akşam saatlerinde dolu etkili oldu. Hava sıcaklığının 14 dereceye kadar çıktığı Kırşehir’de öğleden sonra hava soğudu. Havanın soğumasıyla birlikte kent merkezinde 1 saat boyunca dolu yağdı. Etkili olan dolu yolları ve yeşil alanların üzerini beyaza bürüdü. Kırşehir Meteoroloji Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, Kırşehir ve bağlı ilçelerde başlayan yağışların merkezde karla karışık yağmur ilerleyen saatlerinde ise kar yağışına dönüşeceğini belirtti. Yıldız, “Kar yağışı önümüzde 3 gün aralıklarla devam etmesi tahmin edilmektedir. Yağışla birlikte hava sıcaklığı 15 derece düşecektir. Kar yağışıyla birlikte kuvvetli kuzeyli rüzgârlarla kar yağışının tipiye dönüşecek. Görüş mesafesinde azalmalar, buzlanma ve don olayı yaşanabilir. Sürücülerimiz ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekir” diye konuştu.

DİĞER YANDAN: Kırşehir’i, Pazartesi günü akşam saatlerinde etkisi altına alan kar yağışı ve tipi nedeniyle oluşan sürgünlerle kapanan köy yolları ulaşıma açıldı.

İl Özel İdaresinden edinilen bilgiye göre Akpınar, Boztepe, Akçakent ilçelerinde sürgünlerinde etkisi ile kapanan 23 köy yolu ulaşıma açıldı. İl Özel İdare ekipleri 4 Greyder, 4 bıçaklı kamyon, 1 kepçe, 2 pikap ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz