Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 30 Mart 2020, Pazartesi

KIRŞEHİR-AKSARAY-ULUKIŞLA HIZLI TREN PROJESİNDE ETÜT ÇALIŞMALARINA GEÇİLDİ

11 Şubat 2020
15 kez görüntülendi

KIRŞEHİR-AKSARAY-ULUKIŞLA HIZLI TREN PROJESİNDE ETÜT ÇALIŞMALARINA GEÇİLDİ
Reklam

Kırşehir-Aksaray-Ulukışla Hızlı Tren Projesi’nin etüt çalışmalarına başlandığını açıklayan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli: “Kırşehirli hemşehrilerimize hızlı tren kullanmayı AK Parti yaşatacaktır” dedi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, AK Parti’nin Türkiye’ye kazandırdığı hızlı tren

yatırımlarından Kırşehir’in de faydalanacağını belirterek, Kırşehir, Aksaray, Ulukışla Hızlı Tren

Projesi’nin etüt çalışmalarına başlandığını, en kısa sürede projenin hayata geçirilmesi için gayret

gösterildiğini bildirdi.

Kendirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırıkkale -Delice programında da müjdesini verdiği Kırşehir’e hızlı tren yatırımıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Kırşehir’in hızlı tren ağıyla tüm Türkiye’ye bağlanacağını kaydetti.

AK Parti’nin “yol medeniyettir” diyerek iktidara geldiği ilk günden itibaren ulaşım alanında Türkiye’ye ilkleri yaşattığını ifade eden Kendirli, Kırşehir-Ankara arasının AK Parti döneminde duble yola dönüştürüldüğünü, Kırşehir’i diğer şehirlere bağlayan devlet yollarını yaklaşık 300 kilometreye, ilçe, belde ve köyleri şehir merkezine ulaştıran il yollarının da 300 kilometrenin üzerine çıkartıldığını anlattı.

Milletvekili Kendirli, Kırşehir’i Türkiye’ye ve dünyaya bağlayacak ulaşım alanındaki en son yatırımın ise hızlı tren projesi olduğuna işaret ederek, İç Anadolu Bölgesi’ni Akdeniz Bölgesi’ne bağlayacak ve Türkiye’nin en önemli kuzey-güney aksı olacak Delice-Kırşehir-Aksaray-Ulukışla hızlı tren projesinin etüt çalışmalarının devam ettiğini, projenin en kısa sürede tamamlanması için gayret gösterildiğini açıkladı.

Kendirli, “Yaşadığımız çağda modern teknolojik gelişmeler neyi gerektiriyorsa biz de bunu

vatandaşlarımıza sağlamanın gayreti içindeyiz. Türkiye, hızlı tren kullanan sayılı ülkeler arasında ve bu ayrıcalığı Kırşehirli hemşerilerimize AK Parti yaşatacaktır” dedi.

Hızlı trenle birlikte Kırşehir’in kültürel, sosyal ve ekonomik olarak da canlılık kazanacağını ifade eden Kendirli, “Şehrimizin kalkınması, Türkiye’nin hedeflerine süratle ulaşması için var gücümüzle çalışıyoruz. İnanıyorum ki hızlı trenle Kırşehir’imiz de ayrı bir heyecan, canlılık yaşanacak” diye konuştu.

Türkiye’de vaatlerini yerine getiren, vatandaşa verdiği sözün arkasında duran tek partinin AK Parti olduğunu vurgulayan Kendirli, “Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.

Vatandaşlarımızın güvenini boşa çıkartmadık, çıkartmayacağız. Kırşehirli de biliyor ki şehrimize yapılan bütün büyük yatırım, hizmet ve eserlerin altında AK Parti’nin imzası var” ifadelerini kullandı.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz