Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 30 Mart 2020, Pazartesi

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

22 Ocak 2020
24 kez görüntülendi

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI
Reklam

İlk dönem eğitim tamamlandı. Kaman’da 45 kurumda 6 bin 960 Öğrenci ve 625 Öğretmen yarıyıl tatiline girdiler. Belediye Başkanı Necati Çolak Karnesini alan bir gurup öğrenciyi makamında ağırladı, Onlara çeşitli hediyeler verdi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönem 17 Ocak 2020 Cuma günü tamamlandı. Öğrenciler karnelerini aldı, Yarıyıl tatili başladı. İkinci dönem 03 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayacak. Kaman ilçemizde Öğrenciler ile birlikte velilerde karne heyecanı yaşadılar.

Başkan Necati Çolak, Öğrencilere Karne Hediyesi olarak kitap hediye etti.

Okulların yarıyıl tatiline girmesi ile ilgili olarak bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Çolak yaptığı açıklamada; “Çocuklar bizim geleceğimiz. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza okumanın önemini mutlaka aşılamamız gerekmekte. Bu nedenle Kaman Belediyesi olarak çok önem verdiğimiz eğitime katkımız olsun istedik. Bizler her zaman öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının yanındayız. Eğitim noktasında yapılacak her türlü projeye destek olacağız. Tüm çocuklarımıza eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

ÖTE YANDAN Kırşehir’de yapılan karne dağıtım töreninde konuşan Vali Akın: “Eğitim kalitesiyle kendini ispat etmiş marka kent olan ilimizde öğrencilerimizin karnelerinin iyi olması aileleri gibi bizleri de sevindirdi” dedi.

Vali İbrahim Akın, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı yarıyıl tatili nedeniyle Çayağzı Köyünde TEV Zahide Zehra Garring İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilere yarıyıl karnelerini dağıttı.

Karne dağıtım programında Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Murat Gürsoy, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.

Karne dağıtım programında konuşan Vali İbrahim Akın, Kırşehir genelinde 212 okulda toplam 43 bin 742 öğrencinin karne alacağını söyledi. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilere yarıyıl karnelerini dağıtan ve onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz, yarıyıl tatilinde iyi dinlenerek ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir vaziyette başlayacaklar. Ülkemizde genelinde olduğu gibi ilimizde de 9 Eylül 2019 tarihinde başlayan eğitim-öğretim döneminin ilk yarısı 17 Ocak 2020’de yani bugün itibariyle sona eriyor. Bizler de bugün burada öğrencilerimizle bir araya gelerek karnelerini dağıtıyor, öğrencilerimizin heyecanına ortak oluyoruz. Eğitim kalitesiyle kendini ispat etmiş marka kent olan ilimizde öğrencilerimizin karnelerinin iyi olması aileleri gibi bizleri de sevindirdi. Gözleri pırıl pırıl ışıldayan öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim alması için eğitim camiamızla, öğretmenlerimizle ve velilerimizle sürekli işbirliği içerisindeyiz. Çocuklarımızı daha güzel yarınlara hazırlamak için gayret gösteriyoruz. Bu vesileyle, öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, öğrencilerimize de iyi bir tatil diliyorum” dedi.

Karne dağıtım programı, Vali Akın ve Belediye Başkanı Ekicioğlu tarafından öğrencilere

Karnelerinin verilmesi ve öğretmenlerle yapılan görüşme ile sona erdi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz