Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2020, Salı

Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı

8 Ocak 2020
10 kez görüntülendi

Yılın ilk meclis toplantısı yapıldı
Reklam

Kaman Belediye Meclisi Başkan Vekili Davut Uyan başkanlığında 2020 yılının ilk toplantısını yaptı..

Belediye Başkan Vekili Davut Uyan başkanlığında yapılan toplantıya belediye meclis üyeleri katılarak, gündemde yer alan konuları görüştü. Beklenen 2020 yılı Katı Atık Bertaraf Ücretinde yüzde 40’a yakın bir indirim yapıldı.

Toplantıda, gündemde yer alan; Denetim Komisyonu seçimi, 2020 yılı Katı Atık Bertaraf Ücretinin belirlenmesi ve Kamu yararı alınması konuları görüşülerek karara bağlandı.

Toplantının ilk gündem maddesi olan, Denetim komisyonu seçimlerinde, Belediye meclisindeki Partilerin üye sayıları oranında kapalı yapılan oylama sonucu; Ümit Ayas, Arif Göçmen, Bilal Gökdemir, Ahmet Uğurlu ve Bayram Kaman 2019 evraklarını incelemek üzere Denetim Komisyonu üyeleri olarak belirlendiler.

Gündemin ikinci maddesi olarak görüşülen 2020 yılı Katı atık Bertaraf Ücreti konusu ise Belediyenin Personel, araç ve gereç durumu göz önüne alınarak indirime gidildi. Evsel katı atık bertaraf ücreti aylık 5.19 Lira olarak belirlenirken, işyerlerindeki bu durum çalışan eleman sayısı ve diğer faktörlere göre değişik bedellerde olabiliyor. Beklenildiği üzere Katı Atık Bertaraf ücreti, Ortalama olarak yüzde 40 gibi bir aranda düşürüldü.

Gündemin son maddesi olarak Kamu yararı konusu görüşülerek karara bağlandı.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz