Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2020, Salı

Okullar Caddesinin ismi değiştirildi

8 Ocak 2020
14 kez görüntülendi

Okullar Caddesinin ismi değiştirildi
Reklam

Kaman’da görev yapmış Emekli öğretmenler Turhan Gültekin ve Hamit Tos’un adları,  Kaman’da Belediye Meclisinin oy birliği ile Okullar Caddesine verildi.

Eski Okullar Caddesi olarak bilinen Cadde; Gölboğazı 1’nci Caddeden başlayarak Lokman Avşar Caddesi hizasına Turhan Gültekin, oradan Neşet Ertaş Caddesi hizasına kadarda Hamit Tos isimleri verildi.

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, meclisin oy birliği ile aldığı karar sonrasında Turhan Gültekin ve Hamit Tos’a meclis kararını bildiren bir mektup gönderdi.

Turhan Gültekin’in talebesi olan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak mektubunda; “İnsanlar, her yaşta doğası gereği öğrenme çabası ile büyür. İnsanların hayatı öğrendiği en iyi yerlerden biriside okuldur. Okul, öğrencilerin ikinci ailesi, öğretmenler ise ikinci anne ve babasıdır. Öğretmenlik girilen derslerle sınırlandırılamayan önemli bir hayat mesleğidir. Kendinden evvel başkaları için yaşamak yalnızca onlara özgü bir düşüncedir. Sabır, sadakat ve zaman gereklidir. İşini evine taşıyan, mesleği bir yaşam tarzı haline gelmiş görevlerden birisidir. Sadece okuma, yazma, bilgi öğretmekle görevli olduğunuz halde, yine de büyük bir özveri ile bizlerin her türlü sorunları ile yakından ilgilendiniz. Hepimize hayatın sözlük anlamı dışında bir anlam taşıdığını öğrettiniz. Bizleri geleceğin ışıkları olarak yetiştirdiniz. Bize “Vatanın, Milletin” her şeyden üstün olduğunu “Dinin, Namusun” her zaman her şeye rağmen korunması gereken bir hazine olduğunu anlattınız; “Dostluğun, Kardeşliğin” önemini “Saygının ve Kalp Kırmamanın” ne kadar güzel olduğunu öğrettiniz. Bizi güzeli huylu, topluma yararlı bireyler olarak yetiştirme ümidi ile bugünlere getirdiniz. Belki emeklerinizin karşılığını aldınız, belki alamadınız ama siz görevinizi yerine getirdiniz. İlçemizde görev yaptığınız süre içerisinde Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, Vatansever gençlerin yetişmesi için gösterdiğiniz gayret ve çabadan dolayı teşekkür eder; isimlerinizin sonsuza denk unutulmaması ümidiyle ilçemiz Gaffar Mahallesi Okullar Caddesi’nin Gölboğazı-1 Cadde’den başlayıp, Neşet Ertaş Caddesinin birleştiği alana ayrı ayrı isimleriniz verilmiştir. Konuya ilişkin meclis kararı yazımız ekindedir. Sevgi ve saygılarımla” dedi.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz