Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2020, Salı

KAMANDA ŞARBON YOK

31 Aralık 2019
15 kez görüntülendi

KAMANDA ŞARBON YOK
Reklam

Mucur’da şarbon hastalığını görülmesinin ardından Kaman ilçemizde de Şarbon merak konusu oldu. Şarbon hastalığı hakkında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafın-dan yapılan açıklamaya göre Kaman ve civar kölerde böyle bir hastalığa rastlanmadığı belirtildi. Şarbon hastalığı hakkında İlçe Tarım ve Orman Mü-dürlüğü tarafından yapılan açıklama’da Kaman ve civar köylerde böyle bir hastalığa rastlanmadı.
İlçe Tarım ve Orman Mü-dürü Behset Bulanık tara-fından yapılan yazılı açık-lamada, Bulaşıcı olan söz konusu hastalık ile ilgili olarak ilçe müdürlüğümüz tarafından sürekli tarama ve aşılama çalışmaları devam etmektedir uzun bir süredir ilçemizde ve civar köylerde şarbon vakasına rastlanmamıştır Şarbon ile ilgili problemimiz yoktur, Kamuoyuna duyurulur” dedi.
Bulanık Açıklamasında; “Şarbon bütün memeli hayvanlarda görülebilen bulaşıcı bir hastalıktır. Ayrıca İnfeksiyon: Vücut ısının yükselmesi dalağın şişmesi, kanın katran gibi koyu renk olması ile karakteristik Çiftlik hayvanlarından en çok koyun sıpalarda görülür halk arasında dalak veya şarbon insanlarda ise kara çıban veya kasap çıbanı olarak bilinmektedir” ifadelerini kullandı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz