Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2020, Salı

Öğretmenler Günü kutlandı

27 Kasım 2019
60 kez görüntülendi

Öğretmenler Günü kutlandı
Reklam

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Başöğretmenliği unvanının kabul edildiği 24 Kasım 1981 yılından beri her yıl kutlanılmakta olan “Öğretmenler Günü” Kaman İlçemizde de düzenlenen çeşitli etkinlikler ile gerçekleştirildi.

Kutlamalar, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Yüksek Öğrenim temsilcileri, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe temsilcileri, Sendika temsilcileri, Kurum Müdürleri Öğretmen ve Öğrencilerin de katılımı ile Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman Başkanlığındaki Milli Eğitim heyetinin, Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunması, Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başladı.

Daha sonra, Kültür Müdürlüğü’nde Kaman Yenihayat Ortaokulu ve Melikşah Ortaokulu tarafından hazırlanan kutlama programına geçildi.

Kaman Milli Eğitim Müdürü Halil İman tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmadan sonra, Emekli öğretmenler adına  Erdoğan Aydoğan tarafından yapılan konuşma ile Öğretmenler Günü programı devam etti.

Programda ayrıca bu yıl emekli olan öğretmenlere Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan tarafından Hizmet Şeref Belgesi verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü programında yine, öğretmenler günü münasebeti ile düzenlenen çeşitli müsabakalarda ve yarışmalarda derece yapan guruplara hediyelerinin verilmesi, Mesleğe yeni atanan öğretmenlerin yemin töreni ve Öğretmenler korosu tarafından sunulan müzik programı ile sona erdi.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz