Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Şubat 2020, Salı

UBYO FAKÜLTE OLUYOR AMA…

20 Kasım 2019
60 kez görüntülendi

UBYO FAKÜLTE OLUYOR AMA…
Reklam

UBYO FAKÜLTE OLUYOR AMA…

5 Milyon Liralık yatırım gerekiyor

2016 yılında kurularak 2018-2019 yılında Eğitime başlayan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu, 2020-2021 Akademik yılında 4 bölüm daha açılarak Fakülte oluyor ama beraberinde 5 milyon liralık’da bir yatırım gerektiriyor.

Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Prof. DR. Ali Akbulut, konuya ilişkin olarak Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, AK Parti İlçe Başkanı Kamil Avşaroğlu, İyi Parti İlçe Başkanı H.Hüseyin Karaboğaz, Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Esnaf Odası Başkanı Sinan Timurhan, İl Genel Meclisi Üyesi Durdu Üngel, Belediye Meclis Üyeleri, Merkez Mahalle Muhtarları, Basın mensupları, UBYO’nda Öğrenim gören öğrencilerinin katıldığı bir toplantı ile açıklamalarda bulundu, destek istedi. Ayrıca öğrencilerin ilçede karşılaştığı sorunları izah etti.

Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Prof. DR. Ali Akbulut, yapmış olduğu değerlendirme ve bilgilendirme açıklamalarında, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde 19 öğrenci ile öğrenime başlayan Yüksek Okulda bir yıl içerisinde 9 öğrenci nakillerini alarak başka illere gittiğini söyledi. Açılacak olan yeni bölümler üzerinde açıklamalarda bulunurken, “4 bölüm daha açılarak Fakülte oluyoruz ama beraberinde 5 milyon liralık’da bir yatırım yapılması gerektiriyor” dedi.

Mevcut olan, Yönetim Bilişim Sistemleri’nin yanı sıra, açılacak olan Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü, Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü ve Medya ve İletişim Bölümü’nün açılması için gerekli onaylar çıktı.

Konuya ilişkin olarak toplantıda, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, AK Parti İlçe Başkanı Kamil Avşaroğlu, İyi Parti İlçe Başkanı H.Hüseyin Karaboğaz, Milli Eğitim Müdürü Halil İman, İl Genel Meclisi Üyesi Durdu Üngel ve Hacıpınar Mahallesi Muhtarı Dursun Türk, görüşlerini ve izlenimlerini anlattılar.

Başkan Necati Çolak’da konuşmasında; “Hepimiz burada yaşıyoruz. Sorunları hepimiz ortak akıl ile çözeceğiz. Buradaki sorunları yüksekokul değil bizlerin çözmesi gerekli eğitime her zaman önem verdik önem vermeye de devam edeceğiz. Bu toplantıyı bilerek burada düzenledik çünkü okulumuzu görelim tanıyalım eksikleri yerinde tespit edelim bu toplantıları belli aralıklarla devam ettirelim. Geçmiş yıllarda Meslek Yüksek Okuluna çok yardımcı olduk artık Fakülte olmak içinde gerekli çalışmaları başlatacağız. Bizler yeter ki isteyelim istersek hep beraber olursak başarırız. Birlikten güç doğar, fakülteye bir halı saha ve spor kompleksi yapmak için gerekli adımları attık. Kaman her zaman her şeyin en güzeline ve en iyisine layıktır. Üniversite okuyanlar bilir Öğrencinin olduğu yer her zaman kalkınır ve gelişir bu nedenle buraya katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz