Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 12 Temmuz 2020, Pazar

Kaman’dan Mehmetçiğimize tam destek

17 Ekim 2019
91 kez görüntülendi

Kaman’dan Mehmetçiğimize tam destek
Reklam

“Ceviz Bağışı” Kampanyası başladı, kampanya Cuma günü bitiyor!

Mehmetçiğimizin, Cumhuriyet tarihinin en büyük sınır ötesi harekatı olan, Suriye’nin kuzeyinde kurulmaya çalışılarak ülkemizin güvenliğini tehdit eden, PKK/PYD terör örgütlerini bölgeden temizlemek için başlattığı “Barış Pınarı Harekatı”na destek olmak için Mehmetçiğimizin moralini yüksek tutmak amacı ile Kaman Belediyesi öncülüğünde “Mehmetçiğimize Kaman Cevizi” bağış kampanyası başlatıldı. Bağış yapmak isteyenler için, Belediye binasının önüne yardım standı açıldı. Ceviz ile birlikte maddi destekte kabul ediliyor. Kampanya Cuma günü sona erecek.

Başlatılan kampanya ile ilgili olarak Perşembe günü Kaman Belediyesine ait toplantı salonunda bir istişare toplantısı düzenlendi, Komisyon kuruldu. Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, MHP İlçe Başkanı Yılmaz Uzunay, İYİ Parti İlçe Başkanı H.Hüseyin Karaboğaz, İl Genel Meclisi Üyesi Murat Gedik, Esnaf Odası Başkanı Sinan Timurhan, Şoförler Odası Başkanı Hüseyin Culha, Ziraat Odası Sekreteri Deniz Gökalp, Ak Parti, CHP ve MHP’li Belediye Meclisi üyeleri, İlçe Tarım Müdürü Behset Bulanık, Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Şahbaz, Mahalle Muhtarları, Yerel basın ve Ajans temsilcileri katıldı.

Kampanyanın amacı anlatıldı, Görüş ve öneriler alındı. Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan başkanlığında bir Komisyon kuruldu. Bir hafta sürmesi planlanan kampanya ile Kaman Belediyesi, oluşturulan komite ile vatandaştan gönüllü toplanacak cevizleri, Suriye sınırında ve sınır ötesinde görev yapan askerlere gönderecek.

Belediye Başkanı Necati Çolak, halkın her zaman devletin yanında olduğunu ve TSK’nın her operasyonunda destek çıkıldığını söyledi.

Başkan Çolak, açıklamasında; “Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatlarında yine ilçemiz halkı maddi ve manevi yönde çok destek çıkmıştı. Dünyaca ünlenen bir marka olan Kaman Cevizi, doyurucu özelliği ile askerlerimiz ceplerin de bulunacak birkaç tane ceviz ile açlık hissini bastırarak vatan müdafaasına devam edeceklerdir. İlçemizde çok sayıda ceviz üreticisi bu projeye gönüllü destek vererek bizleri duygulandırdı. Kaman halkı da tüm Türkiye gibi tek yürek olarak Mehmetçiğinin yanındadır. Orada bulunan evlatlarımız bu duygu ve düşünce ile bu zor görevde yalnız olmadıklarını bilsinler” dedi.

 

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz