Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 12 Temmuz 2020, Pazar

Kaman Belediye Meclisi tek gündem maddesi ile olağanüstü toplandı

17 Ekim 2019
74 kez görüntülendi

Kaman Belediye Meclisi tek gündem maddesi ile olağanüstü toplandı
Reklam

Kaman Belediye Meclisi üyeleri, Başkan Necati Çolak başkanlığında Suriye de sürdürülen “Barış Pınarı Harekatı”na destek vermek amacı ile olağanüstü toplanarak ortak bildiri yayınladılar.

Belediye Meclisi toplantı salonunda tüm üyelerin katılımı ile yapılan Olağanüstü Meclis toplantısında Başkan Necati Çolak tarafından okunan bildiri, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclisi üyeleri tarafından imzalanan bildiri şu şekilde;

BARIŞ PINARI HAREKATI DESTEK BİLDİRİSİ:

“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır.Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede, Kaman Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz”.

Ayrıca üyeler,  Meclis toplantı ücretinin “Ceviz Bağış Kampanyası”na aktarılmasını kabul ettiler.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz