Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 12 Temmuz 2020, Pazar

KAMAN İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

4 Eylül 2019
107 kez görüntülendi

KAMAN İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Reklam

T.C. KAMAN İCRA DAİRESİ
2016/185 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği. kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırşehir İli, Kaman İlçesi, Yeni Mahalle, Eriş ve Ankara Cad. Mevkii, 3772 Ada, 11 Parsel, A Blok, 3. Kat, 12 Nolu Mesken nitelikli Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporunda; Kırşehir ili Kaman ilçesi, Yeni Mahalle Ankara Cad. mevkii 3772 ada 11 parselde kayıtlı 2.601,00 m2 arsa üzerine 2011 yılında yapılan A Blok 7 katlı betonarme karkas binanın 3. katında yer alan 12 nolu dairedir. Yunus apartmanı adı ile anılan binanın dış cephesi ısı yalıtım kaplamalı, asansörlü olup, Bina merdivenleri mermer kaplamalıdır. Her daire merkezi sistemde ısıtma olanaklarına sahiptir. Borçlu adına tam hisse ile kayıtlı olan daire yaklaşık 145,00 m2 alanında olup 3 adet oda, Salon, Mutfak, 2 adet Banyo, Tuvalet, Antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. 12 Nolu daire 2 yönden ışık almakta olup binanın orta katında yer almaktadır. Salonda ve odalarda zeminler laminant kaplama, Islak alan olan antre, tuvalet, banyo, mutfakta zeminleri seramik kaplamalıdır. Duvarlar tuğladan yapılmış üzeri çimento harçlı sıvalıdır. Sıvalar üzeri alçı ve plastik badanalıdır. Dış kapı çelik kapı olup, İç kapılar ahşap doğramadır. Penceler ve balkon kapıları PVC’den imal edilmiştir. Banyo ve tuvalet duvarları fayans kaplamalıdır. Mutfakta mermer sehpa ve dolaplar yapılıdır. Dairede kullanılar malzeme ve işçilik normal standarttadır. Yapım şekline göre 3.sınıf yapıların B gurubuna girmekte olup, 5 Yıllık olan yapıda yıpranma oranı % 6 dır. Taşınmazın şehir merkezinde yer alması, Her türlü dini, sosyal ve kültürel yapılara yakın olması, Elektrik telefon doğalgaz su ve kanalizasyon hizmetlerinden kolayca yararlanması değerini artıran özellikleridir. Binanın orta katında yer alması değerini artıran özelliğidir. Bu yüzden de salon tavanında akmalar oluşmuştur. Binanın son çıkan ısı yalıtımı yönetmeliğinden yararlandığı ve Bina dışında mantolama işlemi yapıldığı görülmektedir.
Adresi :Yeni Mah. Eriş ve Ankara Cad. Mevkii 3772 ada 11 parsel A Blok 3. Kat No:12 Kaman KIRŞEHİR
Yüzölçümü :145,00 m2
Arsa Payı : 10/584
İmar Durumu : E:2,30, Hmax:21,50,yapı yaklaşma mesafeleri bütün cephelerinden 5m olup Konut alanı vasfındadır.
Kıymeti : 113.360,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.
1.Satış Günü :24/10/2019 günü Saat:10.00-10.05 arası
2.Satış Günü :21/11/2019 günü saat 10.00-10.05 arası
Satış Yeri :KAMAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış Şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden, arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden. ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok arttırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak. bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/185 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmalan ilan olunur.21.08.2019 Basın No: 211

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz