Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Ocak 2020, Pazartesi

Hamit Köyünde Süt Toplama Merkezi açıldı

9 Ağustos 2019
96 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’nin (DSYB) üreticiye destek olmak amacıyla kurduğu Hamit Köyü Süt Toplama Merkezinin açılışı yapıldı.
Açılış programına, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kurancılı Belediye Başkanı Adem Bıçakçı, İl Genel Meclisi Üyeleri Emre Demirci ve Durdu Üngel, Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği (DSYB) Başkanı Bülent Ozan, Kaman Ziraat Odası Başkanı Çetin Gökalp, İl Tarım Müdürü Kenan Şahin, Hamit Köyü Muhtarı Aytekin Dönmez, Kurum Müdürleri ve Süt üreticileri ile Hamitliler katıldı.
Kaymakam Girgin açılışta yaptığı konuşmada “Birlik başkanlığı tarafından proje kapsamında ilçemizde belirlenen 6 farklı noktadaki Süt Toplama Merkezleri sayesinde Kaman ve köylerimizdeki sütler her gün toplanarak çiftçilerimizin sütleri değerlendirilecek ve düzenli olarak yapılacak ödemelerle ilçemiz ekonomisine katkı büyük sağlayacak. Bugüne kadar 4 merkezimiz faaliyete geçmiş durumda, inşallah en kısa sürede 2 köyümüzde daha açılacak. Birlik başkanımız Bülent Ozan’a ilçemize yapmış olduğu bu çok önemli katkıdan dolayı teşekkür ediyor, tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz