Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Ocak 2020, Pazartesi

FESTİVAL HAZIRLIKLARI 2’NCİ TOPLANTISI YAPILDI

9 Ağustos 2019
117 kez görüntülendi

FESTİVAL HAZIRLIKLARI 2’NCİ TOPLANTISI YAPILDI
Reklam

Kaman Belediyesi tarafından bu yıl 5-6 Ekim 2019 tarihinde, 28’cisi düzenlenecek olan Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali 2’nci Komisyon toplantısı, Kaman Belediyesine ait toplantı salonunda yapıldı.
Toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Kamil Avşaroğlu, UBYO Müdürü Doç. Dr. Ali Akbulut, TSO Başkanı Yakup Eğri, Esnaf Odası Başkanı Sinan Timurhan, Ceviz Üreticileri Derneklerinin temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, İlgili Kurum Müdürleri ve Komisyon üyeleri katıldı.
Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak ve Komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen 2’nci toplantıda; geçen toplantıda alınan kararlar görüşüldü, düzenlenecek olan etkinlikler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Necati Çolak, yaklaşık bir ay önce yaptığımız toplantı ve aldığımız kararları ve katılımcı sayısını biraz daraltarak bu toplantıyı düzenledik. Bu toplantıda 8 başlık altında topladığımız kararları teker teker konuşacağız, üzerinde duracağız. Tüm katılımcıların katkı sağlayacağını düşünüyorum. Festivalimizin il ve ilçemizin tanıtım ve kalkınmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Sadece ceviz değil kültür ve sanatımızı da ön plana çıkartacak bir festival olması için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.
Toplantıda, özellikle Kaman cevizinin adı ve imajına zarar veren Kaman cevizi olmayan yabancı cevizlerin satılmasına müsaade edilmemesi, satılacaksa da bunun yön ve yöntemleri ile misafirlerin nasıl ve nerede ağırlanması konuları ön plana çıktı.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz