Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 01 Haziran 2020, Pazartesi

Dadaloğlu düzenlenen program ile anıldı

31 Temmuz 2019
117 kez görüntülendi

Dadaloğlu düzenlenen program ile anıldı
Reklam

 

Halk Ozanı Dadaloğlu, Kaman Belediyesi ile Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği’nin (KIYŞAD) düzenlediği ortak programla anıldı.

Kaman Belediyesinin ev sahipliğinde Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği tarafından 2’ncisi düzenlenen Dadaloğlu Şiir Şöleni öncesi misafirler Belediye Başkanı Necati Çolak’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından Ziyarettepe Mahallesinde bulunan Dadaloğlu anıt mezarına gidip dua okundu.
Akşam Belediye Konferans salonunda düzenlenen programa ise; Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Belediye Başkanı Necati Çolak, KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut, KIYŞAD üyesi Şair ve Ozanlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Oda Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamanlı Şair ve Yazarlar; Mümtaz Boyacıoğlu ve Yaşar Şahin, Mahalle Muhtarları ile Şiir sevdalısı Kamanlılar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, Programın açılış konuşmasını yapan KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut, Dadaloğlu’nun Türk halk ozanları arasında çok önemli bir yerinin olduğunu belirterek, çok sayıda şehrin ozana sahip çıkmak için anıt mezar yaptırdığını söyledi.
Kaman Belediye Başkanı Çolak da böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, programa katkılarından dolayı KIYŞAD üyelerine teşekkür etti.
Kamanlı Şair ve Yazarlar; Mümtaz Boyacıoğlu ve Yaşar Şahin tarafından Dadaloğu’nu anlatan konuşmalardan sonra programa geçildi.
Program sonunda Kaymakam Girgin ve Başkan Çolak tarafından günün anısına plaket ve belge verildi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz