Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 19 Kasım 2019, Salı

Metruk binalara yıkım kararı çıktı

19 Haziran 2019
67 kez görüntülendi

Metruk binalara yıkım kararı çıktı
Reklam

Kaman Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk 26 binanın yıkımı için karar aldı

Kaman’da metruk halde bulunan ve ilçe halkının can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki terk edilmiş yapılara, vatandaşlardan gelen talepler, Kaman Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet ekiplerinin tespitleri doğrultusunda tek tek incelenerek yıkım kararları alındı.

Vatandaşların huzur ve güvenliğini ön planda tutan Kaman Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince kaderine terk edilmiş metruk yapıları tespit ederek bina sahipleri ile iletişime geçiyor. Gelen şikâyet doğrultusunda hareket eden ekipler, tespit edilen 41 metruk binanın 26 tanesinin yıkımına karar verdi.

Yıkım kararlarının Kaman Kaymakamlığı, Kaman Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelen talepler doğrultusunda alındığını belirten Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak “ İlçemizde metruk durumda olan ve mahalleliler tarafından şikâyet edilen yerlerin yıkımı yapılacaktır. Bu yerler genelde kullanılmaz durumda, çökme tehlikesi olan, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini riske atan, alkol tüketilen ve uyuşturucu madde kullanıldığı belirlenen yerlerdir. Sarıuşağı Mahallesinde tespit edilen 8 metruk binadan 5 tanesinin, Çiftlikli Mahallesinde 6 binadan 4 tanesinin, Cuma Mahallesinde 8 binadan 4 tanesinin, Bahçelievler Mahallesinde 2 binadan 1 tanesinin, Hacıpınar Mahallesinde 10 binadan 8 tanesinin ve Yeni Mahallede ise 7 binadan 4 tanesi olmak üzere toplan 41 metruk binadan 26 tanesinin yıkım kararı alınmıştır. Zaten İç İşleri Bakanlığımızca da bu konuda geçtiğimiz yıl bir genelge yayınlanmıştı. Gerek ekiplerimizce gerçekleştirilen kontrollerde tespit edilen yapılar, gerekse vatandaşlarımızca yapılan şikâyetler doğrultusunda tespit edilen metruk yapıların yıkımına devam edilecektir” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz