Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Ocak 2020, Pazartesi

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi

19 Haziran 2019
103 kez görüntülendi

2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı Sona Erdi
Reklam

Kaymakam Murat Girgin, Atatürk Ortaokulunda karne dağıttı, Çocukların heyecanına ortak oldu

 

2018-2019 Eğitim ve öğretim yılı Cuma günü sona erdi. Kaman’da 50 kurumda 7.288 Öğrenci ve 647 Öğretmen, yaklaşık 3 ay sürecek yılsonu tatiline çıktılar.

Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman ve diğer yetkililer, Atatürk Ortaokulunda karne dağıttılar, çocukların heyecanına ortak oldular.

Düzenlenen karne töreninde, müzik öğretmeni Duycan Dulkadir ve öğrencilerince hazırlanan müzik dinletisi, beden öğretmeni Hacı Koray Korkmaz tarafından hazırlanan folklor gösterisi sergilendi.

Okulda dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim eden ve öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını, sosyal faaliyette bulunmalarını, televizyon, tablet ve telefona ayırdıkları zamanı kısıtlamaları hususunda tavsiyelerde bulunan Kaymakam Girgin, “ Yorucu bir eğitim-öğretim yılının ardından tüm öğretmen ve öğrencilerimize aileleri ile birlikte kazasız, sağlıklı ve mutlu bir şekilde güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum. Çocuklarımıza kültürümüzü, tarihimizi, maddi ve manevi değerlerimizi nitelikli bir eğitim süreciyle aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek ve ülkemizi çağın ilerisine taşımak için bizler de idareciler ve öğretmenlerimizle büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi.

Daha sonra Kaymakam Murat Girgin, beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte sınıfları dolaşarak öğrencilere karnelerini verip başarılar diledi.

Ayrıca, Yenihayat Ortaokulunda da öğrencilere karnelerini verip tavsiyelerde bulunan Kaymakam Girgin, okul birincisi olan Zeynep Öz’ü kutlayarak hediye verdi.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz