Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 20 Ocak 2020, Pazartesi

Halk Eğitim El Sanatları sergisi göz kamaştırdı

13 Haziran 2019
95 kez görüntülendi

Halk Eğitim El Sanatları sergisi göz kamaştırdı
Reklam

Saliha Akın: “Hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum, bu gün Kaman’da güzel bir gün geçirdim. Burada bulunmaktan mutluluk duydum. Her zaman onların yanında ve destekçileri olacağız. Ellerine ve emeklerine sağlık, tüm çalışmalar çok güzel olmuş”.
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında yapacağımız çalışmalarımızı Küllüye de yaptığımız toplantıda sunum yaptık”.
KAMAN Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 3 gün ziyaretçiler için açık kalacak olan, 2018-2019 eğitim yılı, yılsonu el sanatları sergisi Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın eşi Saliha Akın’ın katılımı ile yapıldı. Sergi açılışı öncesi program düzenlendi.
Kaman Kaymakamı Murat Girgin ve Eşi Zeynep Girgin, Kaman Belediye Başkan Vekili Bilal Gökdemir, Milli Eğitim Müdürü Halil İman, tarafından yapılan sergi açılışına, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Kursiyerler katıldı.
Sergi açılışı öncesi, Saliha Akın tarafından okuma yazma kursunu tamamlayan bayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Akın’a günün anısına kursiyerler tarafından yapılan pano hediye edildi.
Program, Kaman Halk Eğitim Merkez Müdürü Nurettin Yaşar tarafından yapılan açış konuşmasında, bu yıl içerisinde toplam 180 kurs açtıklarını belirterek, bu kurslarda toplam 2761 kursiyere sertifika verdiklerini söyledi.
Programda ayrıca, Sakarya Şiiri ve Kurs öğreticileri tarafından yöresel müzik söylendi.
Kaman Kaymakamı Murat Girgin’de Halk Eğitim Merkezlerinin önemine dikkat çektiği konuşmasında; “Halk Eğitim Merkezimiz her yıl çeşitli meslek gruplarındaki vatandaşlarımıza hitap eden çok güzel kurslar düzenlemektedir. Bu yıl da İŞKUR, İlçe Tarım, Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Halk Eğitim merkezinin kendi bünyelerinde açmış oldukları farklı branşlardaki kurslarımızla kadınlarımıza, gençlerimize gerek meslek edindirici gerekse kendi ihtiyaçlarını giderecek kurslarda güzel sonuçlar alındı. Eylül ayından bu yana süregelen kurslarda görev alan usta öğreticilerimize, çalışan personellerimize ve bu kurslara katılıp kendi mesleki programında başarılı olan vatandaşlarımıza, emekleri geçen gençlerimize, kadınlarımıza teşekkür ediyor kursun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın eşi Saliha Akın sergi sonrası yaptığı açıklamada: “Hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum, bu gün Kaman’da güzel bir gün geçirdim. Burada bulunmaktan mutluluk duydum. Her zaman onların yanında ve destekçileri olacağız. Ellerine ve emeklerine sağlık, tüm çalışmalar çok güzel olmuş” dedi.
Ayrıca Saliha Akın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında ise Kırşehir’de devam eden çalışmalar için gazetecilerin sorusu üzerine açıklamalarda bulunarak; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında yapacağımız çalışmalarımızı Küllüye de yaptığımız toplantıda sunum yaptık. Çalışmalar için hazırlıklarımız tamamdır” ifadelerini kullandı.
Açılışı yapılan sergide el emeği göz nuru işlemeler büyük beğeni topladı. (HABER/MUALLA CEYLAN)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz