Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 26 Kasım 2022, Cumartesi

UNUTMADIK!…

9 Kasım 2022
50 kez görüntülendi

UNUTMADIK!…
Reklam

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84.Yıldönümünde saygı ve özlem ile anıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84.Yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi ilimizde ve İlçemiz Kaman’da düzenlenen çeşitli programlarla anılacak. İlçemizde yapılacak anma programlarında Yarın (10 Kasım Perşembe) Saat : 08.55 Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Kaman Kaymakamlığı ve Kaman Belediyesi’nin Çelenk sunumu yapılacak,Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te tüm yurtta eşzamanlı sirenler çalacak, 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okunacak, ve bayrağımız yarıya indirilecek. Anma programı 09.45’te Kaman İlçe Halk Kütüphanesi konferans salonunda devam edecek.
Kırşehir’de yapılacak anma programında ise Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına Kırşehir Valiliği ve Belediye Başkanlığının çelenk sunumuyla başlayacak, saygı duruşu ve İstiklal Marşımınızın okunmasının ardından, bayrağımız yarıya indirilecek. Program Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi’nde devam edecek.
Diğer yandan Atatürk’ün Anma Günü kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okullarda ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli etkinlikler düzenlenecek, tüm okullarda Atatürk konulu şiir, resim, kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.
/Mualla CEYLAN

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz