Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 27 Temmuz 2021, Salı

Jandarma Teşkilatı 182 Yaşında

15 Haziran 2021
46 kez görüntülendi

Jandarma Teşkilatı 182 Yaşında
Reklam

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 182. Yıldönümü münasebetiyle İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran ve beraberindeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, bu yıl 182. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Jandarma Teşkilatının kurulduğu günden itibaren özveri ile görev yaptığını söyledi.
Jandarma Teşkilatının, tarihinden aldığı güç ve ilhamla kurulduğu günden bu yana halkımızın huzuru, devletimizin bekası, milletimizin bir-lik ve beraberliği için yüksek vazife şuuruyla görev yapmaya devam ettiğini belirten Vali İbrahim Akın; “Jandarma Teşkilatımız, geçmişten günümüze taşıdığı bilgi birikimiyle kanunların kendisine verdiği yetkiler çerçevesinde halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, yurdumuzun iç ve dış tehditlerden korunması için çalışmakta, özellik-le terör unsurlarına karşı verdiği mücadeleyi başarıyla sürdürmektedir.” dedi.
Bu önemli görevleri ifa sırasında, teşkilat mensuplarının şehitlik veya gazilik mertebesine ulaştığını ifade eden Vali İbrahim Akın, “Bu anlamlı gün vesilesiyle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.
Ziyaret, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran’ın Vali Akın’a faaliyetleri hakkında bilgiler vermesiyle sona erdi.
(HABER MERKEZİ)

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz