Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Haziran 2021, Cuma

VALİ İBRAHİM AKIN’DAN “ENGELLİLER HAFTASI”MESAJI

11 Mayıs 2021
47 kez görüntülendi

VALİ İBRAHİM AKIN’DAN  “ENGELLİLER HAFTASI”MESAJI
Reklam

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, her yıl 10-16 Mayıs Tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası Nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Akın Mesajında “Engelli bireylerin sosyal ve ekonomik hayatta karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından mayıs ayının ikinci haftası “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmiştir.
Bildiğiniz üzere ülkelerin gelişmişlik düzeyi, toplumu oluşturan tüm kesimlerin bir bütün olarak kabul edil-mesine hak, adalet, eşitlik ve hoşgörü ilkeleri dâhilinde kucaklanmasına bağlıdır. Ülkemiz de sosyal devlet anlayışının bir gereği olarak engelli vatandaşlarımızın taleplerine cevap vermeyi, sorunlarına çözümler üretmeyi öncelikli görevleri arasında görmektedir.
Özellikle son yıllarda engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmesi, işgücüne katılması, huzur ve refahının artması, eğitim ve sağlık hizmetlerine kolayca erişmesi amacıyla yürütülen projeler devletimizin engelli vatandaşlarımız konusunda ne kadar hassas olduğunu bizlere göstermektedir.
Engelli vatandaşlarımızın toplumda herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadan halkımıza sunulan imkânlardan yararlanabilmesi, toplumdan uzak değil, hayatın içinde yer alarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlaması devletimizin en büyük arzusudur.
Nitekim tüm zor-luklara rağmen özel kardeşlerimiz olarak değerlendirdiğimiz engelli vatandaşlarımızın, azim ve kararlılıkları ile eğitimden spora, sa-nattan iş dünyasına kadar pek çok alanda büyük başarılara imza attığını görmek bizleri mutlu etmektedir.
Bu düşüncelerle, toplumda farkındalık oluşturmaya katkı sağ-layacağına inandığımız bu haftanın onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olma-sını diliyor, tüm engelli kardeşlerime sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.”
HABER MERKEZİ

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz