Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Haziran 2021, Cuma

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

28 Nisan 2021
46 kez görüntülendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik  ve Çocuk Bayramı Kutlandı
Reklam

TBMM’nin kuruluşunun 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de düzenlenen etkinlikler Coronavirüs ile Mücadele Tedbirlieri kapsamında sınırlı sayıda katılım ile kutlandı.
Kutlamalar saat 09.00’da Atatürk Meydanındaki Cumhuriyet Anıtına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman Başkanlığındaki Milli Eğitim Heyeti’nin çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Saat 10.00 da kamu araçlarıyla konvoy düzenlendi ve çocuk şarkıları çalındı daha sonra Okullarımız ve öğrencilerimiz çevrimiçi kutlama programı gerçekleştirdi. Kutlamalar her okul bünyesinde online sistem üzerinden kutlandı.
Kaman Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yayınladığı kutlama mesajında ; “Bundan sonraki bayramlarda el ele ve yan yana çok daha büyük coşkuyla kutlayacağımız bayramlar yaşamayı temenni ediyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle tüm halkımızın ve sadece ülkemizde çocuk bayramı olarak kutlanan bu anlamlı günün onuru ve gururu ile tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ulu önder
Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete uğurladığımız gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.” İfadelerine yer verildi.
Öte Yandan Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak Yayınladığı kutlama mesajında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Atatürk’ün, Tüm çocuklara armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın mutluluğunu yaşarken, Milletimizin en değerli varlığı, aydınlık yarınlarımız tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk olmak üzere Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” Dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz