Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 25 Haziran 2021, Cuma

GENEL KURUL VE TOPLU ETKİNLİKLER 17 MAYIS’A KADAR YAPILMAYACAK

20 Nisan 2021
71 kez görüntülendi

GENEL KURUL VE TOPLU  ETKİNLİKLER 17 MAYIS’A  KADAR YAPILMAYACAK
Reklam

Kırşehir İl Hıfzıssıhha Kurulu, kentte genel kurul dahil yapılacak geniş katılımlı her türlü etkinliklere 17 Mayıs 2021 tarihine kadar izin verilmemesini kararlaştırdı.
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 23’üncü maddesine göre, Vali İbrahim Akın başkanlığında 16.04.2021 tarihinde Saat: 10.00’da toplanarak yeni bir karar aldı.
Alınan kararla ilgili Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Koronavirüs (Covid19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.
“Bu çerçevede İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 14.04.2021 tarih ve 2021-21 sayılı kararı ile 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine izin verilmeyeceği kararlaştırılmıştır.
“Yapılan değerlendirme neticesinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca ilimiz genelinde;
“Sendikaların da genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerin 17 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenmesine,
“ Alınan karara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; oybirliği ile karar verildi.”

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz