Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 17 Ocak 2022, Pazartesi

BOZKIRIN PLAJI YENiLENiYOR

31 Mart 2021
140 kez görüntülendi

BOZKIRIN PLAJI  YENiLENiYOR
Reklam

Geçtiğimiz haftalarda Kırşehir’e gelerek İl Koordinasyon toplantısına başkanlık eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada Savcılı Plajı ile yeni proje yapacaklarını belirtmişti.Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği ilçemizin Hirfanlı Baraj Gölü kıyısındaki Savcılı Plaj Düzenlenmesi Projesi Destek protokolü imzalandı.
Kaman İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci İl Özel İdaresi ile AHİKA arasında Savcılı Plaj Düzenlemesi Projesi destek protokolü imzalanma-sının üzerine konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulundu:
“İl Özel İdaremizin projesi ve Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli’nin destekleriyle çalışmalarına başladığımız Savcılı Büyükoba Plajını modernize ederek yeniden cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz.
Kaman ve çevre köylerde yaşayan hemşerilerimizin yanı sıra şehir dışından gelecek olan ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği alış-veriş, mescit, tuvalet ve restoran gibi yapısal yenilemelerin yanı sıra çevre düzenlemesi, otopark, güvenlik gibi tüm ihtiyaçların komple kar-şılanacağı bir proje ile ziyaretçiler deniz kenarında tatilin tüm imkânlarına kavuşacaktır.
İlçemize böyle bir vizyon projeyi kazandırmanın sevinci ve gururu içerisindeyiz. İlçemize yaptığımız projelerimizde her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz Sayın Valimiz İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kurtuluş Yılmaz’a şahsım ve hemşerilerim adına şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum,” dedi.
Öte yandan, İl Özel İdaresinin Kaman-Savcılı Sahil Şeridi Çevre Düzenleme Projesi’ne Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından 2 Milyon 170 Bin TL’lik destek verildiğini de belirten İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci, projenin ihalesinin hemen yapılarak bu yıl içerisinde tamamlanacağını da söyledi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz