Reklam
Reklam
YEŞİL KAMAN GAZETESİ - 14 Nisan 2021, Çarşamba

Kar yağışı bir günlük tatil getirdi

17 Şubat 2021
34 kez görüntülendi

Kar yağışı bir günlük tatil getirdi
Reklam

Kaman ilçemizde Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, yüz yüze eğitime başlayan Köy okullarında ve kurslarda bir günlük tatil getirdi.
Uzun süredir kuraklık riski bulunan bölgemizde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sebebi ile Kırşehir Valiliği merkez ve ilçelerde başlayan yüz yüze eğitim ile ilgili bir genelge gönderdi.
Yayımlanan genelgede; “Yoğun kar yağışı ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle Valiliğimizce, ilimiz genelinde yüz yüze eğitime devam eden okul ve kurslarda Eğitim-Öğretime 16.02.2021 Salı günü 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.
ÖTE YANDAN; Kaman Belediyesi Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sebebi ile kar ile mücadele çalışmaları başlattı. Belediye Başkanlığı tarafından çalışmalar ile ilgili olarak gece saatlerinde yapılan açıklama’da; “Kaman’lı hemşehrilerimizin yolları sabah açık olsun diye çalışmalarımız devam ediyor. Dik yokuşlar, karla kaplı sokaklar açılıyor, buzlanmaya karşı tuzlanıyor” açıklamasında bulunuldu.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz